Published on 16 października, 2017 | by admin

14 osób zatrzymanych po meczu Ruch – Raków.

Po wydarzeniach towarzyszących piątkowemu spotkaniu Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa, mundurowi zatrzymali już czternaście osób z których dziewięć usłyszało zarzuty. Ze względu na rozwojowy charakter sprawy nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Dzisiaj (tj.16.10) na stadionie przy Cichej odbyło się szacowanie strat. W sektorze gości zniszczonych zostało blisko 450 krzesełek a koszt naprawy sięga ok. dwudziestu tysięcy złotych.

W sektorze gości zniszczono blisko 450 krzesełek. Ocalała zaledwie setka siedzisk. Starty wyceniliśmy na około 20 tys. zł i czekamy na ich pokrycie przez Ruch, któremu wynajęliśmy obiekt – powiedziała Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie dla przedstawicieli redakcji Dziennika Zachodniego.

– Po otrzymaniu rachunku z chorzowskiego MORiS-u będziemy domagać się zwrócenia nam tej kwoty przez Raków, bo to jego kibice wyrządzili te szkody – dodaje natomiast Witold Jajszczok, rzecznik chorzowskiego klubu.

Zniszczony sektor gości na chorzowskim stadionie może rzutować na najbliższy mecz wyjazdowy Odry Opole. Jeśli w ciągu niespełna dwóch tygodni nie uda się wyremontować sektora, kibice beniaminka I-ligowych rozgrywek mogą nie zostać wpuszczeni na obiekt.

źródło: Dziennik Zachodni

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv