Aktualności

Published on 31 lipca, 2013 | by admin

Zawisza otwarty dla swoich kibiców. Zamknięty dla gości

Ewa Mes nie przychyliła się do wniosku policji i nie zamknęła kibicowskiej Trybuny B. Za to trzy kolejne spotkania odbędą się bez udziału fanów gości.

Dziś po południu wojewoda kujawsko-pomorska ogłosiła decyzję. Oto jej treść: ” Wojewoda na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wydała decyzję zakazującą WKS “Zawisza” Bydgoszcz S.A. z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163 przeprowadzenie imprez masowych – meczy – z udziałem kibiców drużyn przyjezdnych – zamknięcie trybuny D na 3 mecze. Decyzja dot. meczy piłki nożnej o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014, które zostały zaplanowane do rozegrania w terminach: – 2 sierpnia 2013 r. – Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin; – 24 sierpnia 2013 r. – Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała; – 14 września 2013 r. – Zawisza Bydgoszcz – Cracovia Decyzja jest skutkiem zaniedbań ze strony organizatora podczas meczu piłkarskiego, pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz i Jagiellonii Białystok, który odbył się w Bydgoszczy. Trybuna B (kibicowska) otwarta dla kibiców.”

Decyzja oznacza, że w piątek mecz Zawiszy z Pogonią obejrzą praktycznie wszyscy chętni. O kibicach Pogoni już wcześniej było wiadomo, że do Bydgoszczy nie przyjadą. Klub już w środę o 11. rozpoczął sprzedaż biletów na Trybunę B.

– Organizacja meczów Zawiszy będzie stale monitorowana. Liczymy, że organizator, spółka WKS Zawisza będzie poprawiał poziom bezpieczeństwa – mówi rzecznik wojewody Bartłomiej Michałek.

Co musi zrobić Zawisza: zatrudnić więcej ochroniarzy, wzmocnić kontrolę przy wejściach by uniemożliwić wniesienie zakazanych rac np. przed meczem z Jagiellonią policja znalazła w toaletach 6 rac i kombinezony malarskie, które ubierają kibole, kiedy je odpalają, aby uniemożliwić rozpoznanie.

Źródło: bydgoszcz.sport.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv