Aktualności

Published on 21 listopada, 2017 | by admin

Zatrzymano członków Torcidy

Policja zatrzymała 11 osób i postawiła im w sumie 70 zarzutów dotyczących głównie handlu narkotykami. Grupa działała na terenie Śląska i była powiązana z kibicami Górnika Zabrze.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę zajmującą się obrotem narkotykami. Dokonano również przeszukania miejsc pobytu zatrzymanych. Przy przeszukaniu pomieszczeń zabezpieczono narkotyki, maczety, kastety, pistolet hukowy oraz pałki teleskopowe.

– Podejrzani to osoby ze środowiska pseudokibiców z okolic Zabrza – poinformowała Dziennik Zachodni kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kibicom przedstawiono 70 zarzutów dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Jeden z zatrzymanych to Łukasz Cz. który usłyszał 18 zarzutów, m.in. wpływania groźbą na działania funkcjonariusza policji. Według policji to on stał na czele grupy, która działa w Zabrzu i okolicach od co najmniej dwóch lat. Wobec 8 osób sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv