Aktualności

Published on 14 maja, 2020 | by admin

Zasady organizacji meczów Ekstraklasy po wznowieniu rozgrywek

Oprócz nowego, ramowego terminarza Ekstraklasy w trwającym sezonie 2019/2020, ligowe władze przygotowały nowe zasady organizacji spotkań w okresie pandemii. Opublikowano szczegółowe wytyczne, do których musi dostosować się każdy organizator. Przepisy określają zasady we wszystkich istotnych obszarach, a więc w kwestii organizacji meczu, marketingu, produkcji telewizyjnej oraz współpracy z mediami. Nowe przepisy mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom organizującym wydarzenie, a przy tym utrzymać dotychczasowy standard transmisji telewizyjnych ze spotkań ligowych.

– Przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązania, które gwarantują sprawną i bezpieczną organizację meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Chcemy także zachować wysoką jakość transmisji, która od wielu lat wyróżnia naszą ligę. – podkreśla prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, który wraz z dyrektorem Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Marcinem Mikuckim oraz Dyrektorem Operacyjnym Ekstraklasy Live Park Marcinem Serafinem był odpowiedzialny za przygotowanie odpowiednich przepisów. 

Najważniejszym z punktów zawartych w nowych przepisach jest podział danego stadionu na strefy. Każda osoba obecna na obiekcie będzie za pomocą identyfikatora przypisana do danego obszaru i nie będzie mogła przemieszczać się do innych stref. Kluczowa będzie tzw. strefa zero, w której będą przebywać tylko osoby po izolacji i przebadane na obecność koronawirusa. Oprócz tego konferencje prasowe będą zamknięte dla mediów, a zamiast tego będą one transmitowane. Pytania będzie można zadawać za pośrednictwem rzeczników klubów. Podobnych obostrzeń jest jeszcze więcej, a wszystko po to, aby możliwa była skuteczna i przede wszystkim bezpieczna organizacja meczów ligowych. 

źródło: kibice.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv