Aktualności

Published on 31 lipca, 2013 | by admin

Zarząd Ekstraklasy prosi o niezamykanie trybun na Zawiszy

Prezes i wiceprezes zarządu Ekstraklasa S.A. Bogusław Biszof i Marcin Animucki wystosowali list do wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes, w którym proszą o niezamykanie trybun na stadionie Zawiszy. “Decyzja taka wpłynęłaby negatywnie wizerunkowo nie tylko na rozgrywki ligowe, ale przede wszystkim na wizerunek Bydgoszczy, mogącej być postrzeganej niesłusznie jako miasto szczególnie dotknięte problemem chuligaństwa stadionowego” czytamy w liście.

Fragmenty listu, jaki otrzymali wojewoda, prezydent Bydgoszczy, policja i klub WKS Zawisza.“W imieniu Ekstraklasy SA, organizatora piłkarskich rozgrywek ligi zawodowej w Polsce, chcielibyśmy Pani przedstawić informacje o działaniach, podejmowanych przez naszą spółkę w zakresie bezpieczeństwa na stadionach. Zakończony niedawno sezon piłkarski był jednym z najspokojniejszych i z niewielką liczbą incydentów na obiektach piłkarskich. W ocenie Ekstraklasy ponad 97,5 procent meczów odbyło się bez jakichkolwiek zakłóceń porządku, co jest efektem dobrej pracy ligi zawodowej, klubów, a także organów Policji.

 ( ) Dostrzegamy, iż po 19 latach nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej, klubowi Zawisza Bydgoszcz jest trudno niezwłocznie spełnić wszystkie wymogi stawiane przez Ekstraklasę. Biorąc to pod uwagę, w ubiegłym tygodniu wiceprezes Ekstraklasy SA oraz inni pracownicy spółki odbyli w Bydgoszczy spotkanie z zarządem oraz innymi przedstawicielami klubu Zawisza Bydgoszcz, w tym kierownikiem ds. bezpieczeństwa, gdzie zalecono podjęcie szeregu działań, poprawiających bezpieczeństwo i organizację na stadionie. Organizacja zawodów na stadionie Zawiszy była też jednym z tematów naszego poniedziałkowego spotkania z Prezydentem Bydgoszczy, Panem Rafałem Bruskim.

Pragniemy podnieść, iż w ocenie Ekstraklasy SA, podczas meczu z Jagiellonia, obserwowanego także przez Prezesa Ekstraklasy SA, Bogusława Biszofa, nie doszło do szczególnie nagannych zachowań ze strony kibiców Zawiszy Bydgoszcz, które mogłyby w jakikolwiek sposób uzasadniać zamknięcie sektorów dla kibiców gospodarzy.

Mając powyższe na uwadze uprzejmie prosimy o niezamykanie obiektu Zawiszy Bydgoszcz lub jego części. Decyzja taka wpłynęłaby negatywnie wizerunkowo nie tylko na rozgrywki ligowe, ale przede wszystkim na wizerunek Bydgoszczy, mogącej być postrzeganej niesłusznie jako miasto szczególnie dotknięte problemem chuligaństwa stadionowego.”

Zawisza już ogłosił, że dziś od 11. rozpoczyna sprzedaż biletów na Trybunę B. Portal bydgoszcz.sport.pl też ma nieoficjalne informacje, że wojewoda Ewa Mes nie zamknie jej na mecz z Pogonią.
Źródło: bydgoszcz.sport.pl

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv