Aktualności

Published on 23 marca, 2017 | by admin

Wojewoda zamyka Zegar

Kibice Widzewa nie będą mogli obejrzeć jednego meczu ligowego z perspektywy trybuny D. Popularny „Zegar” został zamknięty na jedno spotkanie ligowe decyzją wojewody łódzkiego. To kara za odpalenie środków pirotechnicznych.

Pełna treść komunikatu Zbigniewa Rau poniżej:
Decyzją z dnia 23 marca 2017 r. wydaną na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2139, poz. 1250) Wojewoda Łódzki zakazał Stowarzyszeniu Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź przeprowadzenia jednej, najbliższej po doręczeniu decyzji imprezy masowej z udziałem publiczności na trybunie D na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138.

Decyzja została podjęta na skutek negatywnej oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego dokonanej przez Wojewodę Łódzkiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Straż Miejską w Łodzi w związku meczem rozegranym podczas inauguracji Stadionu Miejskiego w Łodzi w dniu 18 marca 2017 r. W związku z tym najbliższy mecz zaplanowany na sobotę 25 marca 2017 r. pomiędzy Widzewem Łódź a Pelikanem Łowicz odbędzie się bez udziału kibiców, którzy wykupili karnety na miejsca zlokalizowane na trybunie D, czyli „pod zegarem”.

Wojewoda Łódzki wyraża nadzieję, że decyzja ta umożliwi udział w imprezie sympatykom klubu, jednocześnie będąc wyraźnym sygnałem dezaprobaty dla łamania prawa przez grupy kibiców.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv