Aktualności

Published on 22 marca, 2017 | by admin

Widzew ukarany za mecz otwarcia?

Widzew najprawdopodobniej nie uniknie kary za odpaloną przez kibiców pirotechnikę podczas spotkania z Motorem Lubawa. Chociaż nie opadły jeszcze emocje po meczu otwarcia, już na najbliższą sobotę podejmować będzie drużynę Pelikana Łowicz. Według wstępnych informacji policja ma wnioskować o ukaranie klubu, jednak ciężko o szczegółowe informacje dotyczące sankcji. Mało prawdopodobne jest rozegranie spotkania przy pustych trybunach. Pod uwagę należy wziąć kary finansowe i zamknięce trybuny pod Zegarem na trzy spotkania, o czym pisze serwis widzewiak.pl. Dla fanów łódzkiego klubu taka sankcja byłaby niezwykle dotkliwa, gdyż zbiegłaby się z prestiżowym spotkaniem z rezerwami warszawskiej Legii.

W najbliższy czwartek odbędzie się posiedzenie w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, na które zaproszeni zostaną przedstawiciele Widzewa. Prawdopodobnie wtedy zostaną podjęte wiążące decyzje co do wniosku zgłoszonego przez funkcjonariuszy policji.

Póki co sternicy, łódzkiego klubu za pośrednictwem swojej oficjalnej witryny, opublikowali komunikat w którym potępiają zachowanie cześci kibiców, jakie towarzyszyło sobotniemu spotkaniu.

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew dziękuje wszystkim kibicom i sympatykom Klubu uczestniczącym w uroczystości otwarcia nowego stadionu na al. Piłsudskiego 138 w dniu 18 marca 2017 roku. CIeszymy się, że byliście Państwo z nami w historycznej dla Klubu chwili.

Jednocześnie stanowczo potępiamy bezprawne zachowania niewielkich grup kibicowskich, jakie miały miejsce podczas meczu. W szczególności podkreślamy, że nie ma naszej zgody na używanie środków pirotechnicznych w trakcie widowiska.

Celem Stowarzyszenia RTS Widzew jest, aby wszystkie mecze w naszym nowym domu odbywały się w kulturalnej atmosferze zachęcającej do udziału w meczach całe rodziny. Widzew ma być miejscem spotkań zarówno biznesowych jak i towarzyskich i nasze działania będą ukierunkowane na zapewnienie komfortu, emocji sportowych i bezpieczeństwa widzom.

W związku z tym oczekujemy od środowisk kibicowskich naszego Klubu zachowania zgodnego z prawem, w szczególności z Regulaminem Meczu obowiązującym na stadionie i ustawą z 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U z 2015 roku poz. 2139 z późn. zmianami). Wszyscy Kibice powinni pamiętać, że łączy nas Widzew i działamy dla dobra Klubu, a na zachowania niezgodne z prawem i godzące w Klub, których efektem będą kary dotykające Widzew nie ma naszej zgody. Kto uważa się za kibica Widzewa nie może szkodzić swojemu Klubowi w takcie odbudowy, w szczególności gdy jesteśmy na początku naszej drogi.

źródło: widzewiak.pl / widzew.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv