Kibolskie Turnieje

Published on 27 sierpnia, 2014 | by admin

Widzew Łódź: “Turniej Górnej na Podgórnej”

W dniu 24.08.2014 odbył się Turniej Górnej na Podgórnej. Udział wzięło 16 drużyn: 5 z Dąbrowy (Podgórna, Dąbrowa WDF, Czarna Dąbrowa, Starzy Dąbrowa, Młodzi Dąbrowa), 4 z Chojen ( Malczka, Młodzi Malczka, Młodzi Chojny oraz Chojny Fanatics), a także 2 drużyny z Górniaka (Górniak i Górniak Różyckiego) oraz Kurak, Czerwony Rynek, Piastów, Wiskitno oraz Zarzew.

Każde z osiedli zorganizowało przemarsz ze swoich rejonów z transami i okrzykami w tle. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki Górnej z hasłem: „Wiele charakterów, w głowie jedna pasja, w miłości do Widzewa każdy tu dorastał!”, podkreślające, że od pokoleń na dzielnicy tej dominują kibice łódzkiego Widzewa.

Płot orlika przyozdobiły praktycznie wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju, prym wiódł trans WIDZEW GÓRNA, wykonany na wysokość 3 metrów i 30 metrów długości. Jak zawsze przy okazji takich turniejów nie mogło zabraknąć piro. Świece dymne i duża ilość rac spowodowały uśmiech na niejednej twarzy.

Zmaganie piłkarskie przyniosły sporo emocji, już w drugim meczu boisko musiał opuścić jeden z zawodników, którego zabrała karetka! („Dż”, wracaj do zdrowia!). Piłkarsko bardzo dobrze prezentowały się trzy drużyny z Dąbrowy oraz ekipy Czerwonego Rynku. Mecze ćwierćfinałowe były bardzo zacięte i dopiero po rzutach karnych wyższość rywali musiały uznać zespoły Malczka i Wiskitna. W półfinałach po bratobójczym pojedynku pomiędzy Czarną Dąbrowa a Starymi z Dąbrowy zwycięzcą okazali się ci pierwsi, natomiast w drugim półfinale, rozgrywanym pomiędzy Czerwonym Rynkiem a Dąbrowa WDF, po rzutach karnych lepsi byli ci drudzy. Mecz o 3 miejsce wygrała ekipa CzR, natomiast w finale, po kolejnym meczu dwóch drużyn z jednego osiedla, Czarna Dąbrowa pokazała miejsce w szyku Dąbrowie WDF gromiąc iż aż 5:0!
Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Turniej ten pokazał nam po raz kolejny, że jako dzielnica mamy się bardzo dobrze, mimo miernoty, jaka jest nam serwowana przez właściciela klubu, pseudotrenera i piłkarzyków z orlikowymi umiejętnościami, są ludzie, którzy będą z Widzewem na dobre i na złe. Był to pierwszy turniej Górnej, ale z pewnością możemy stwierdzić, iż na pewno nie ostatni! Potencjał i bania na Widzew jest na stałym poziomie, a zorganizowanie turnieju na terenach „niby” żydowskich miało pokazać, iż bajki o bastionie ŁKS z Podgórnej, to tylko przejaw megalomanii i pobożnych życzeń białych końcówek!

GRUPA A:
1. Czarna Dąbrowa 9
2. Czerwony Rynek 4
3. Górniak 4
4. Młodzi Malczka

GRUPA B:
1. Chojny Fanatics 6
2. Zarzew 4
3. Młodzi Dąbrowa 4
4. Kurak 2

GRUPA C:
1. Starzy Dąbrowa 7
2. Wiskitno 7
3. Młodzi Chojny 3
4. Podgórna 0

GRUPA D:
1. Dąbrowa WDF 9
2. Malczka 6
3. Górniak – Różyckiego 3
4. Piastów 0

ĆWIERĆFINAŁY:
Czarna Dąbrowa – Zarzew 1:0
Starzy Dąbrowa – Malczka 1:1 kr. 2:0
Chojny Fanatics – Czerwony Rynek 0:1
Wiskitno – Dąbrowa WDF 0:0 kr. 2:3

PÓŁFINAŁY:
Czarna Dąbrowa – Starzy Dąbrowa 3:0
Czerwony Rynek – Dąbrowa WDF 0:0 kr. 2:3

MECZ O 3 MIEJSCE:
Czerwony Rynek – Starzy Dąbrowa 2:0

FINAŁ:
Dąbrowa WDF – Czarna Dąbrowa 0:5

Źródło: widzewtomy.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv