Published on 29 października, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 25-28.10.2019

Ciekawsze wyjazdy w ostatniej kolejce ekstraklasy zostały zepsute przez zakazy wyjazdowe. Arka do Wrocławia pojechać nie mogła ze względu na decyzję policji, do której przychylił się wojewoda dolnośląski. Tymczasem Portowcy na wyjazdowy mecz z Cracovią nie mogli pojechać, bowiem Komisja Ligi racowisko szczecinian w Lubinie “nagrodziła” zakazem wyjazdowym. Najliczniej w ostatniej kolejce na wyjazdowym szlaku pokazała się Jagiellonia, która w 526 osób dotarła do Płocka. Fani Rakowa, dzięki uprzejmości ŁKS-u, mogli obejrzeć mecz z sektora gospodarzy.

Ciekawe oprawy zaprezentowane zostały w Gdańsku i Poznaniu. Lechiści przygotowali choreografię “Litość to zbrodnia”, z postacią Kommodusa z kultowego filmu “Gladiator” oraz sektorówką, kartonikami i piro. “Kolejorz” zaprezentował dwuczęściową oprawę z hasłami “Ezoteryczny Poznań” i “Pirotechniczny Poznań” oraz oczywiście pirotechniką. Pirotechnikę odpalili również fani Legii.

W niższych ligach najciekawiej było na meczu Ruchu Chorzów z Polonią Bytom – dodajmy, że to spotkanie na poziomie III ligi. W Chorzowie w końcu wysoka frekwencja, do tego pełny sektor gości oraz oprawa z piro. Nie mniej ciekawie było na meczu Stalówki z Widzewem, rozegranym w Boguchwale, na którym ultrasowali gospodarze. Dobre liczby kibiców, zarówno gospodarzy, jak i gości, na Podkarpaciu na meczu Polonii Przemyśl z JKS-em Jarosław. W sektorze gości pojawił się również transparent skierowany do Stalówki.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (526)
Dobre wyniki piłkarzy przyciągają sporą liczbę kibiców na stadion w Płocku. Niedzielny mecz z Jagiellonią obejrzało ponad 7 tys. widzów, w tym liczna grupa białostoczan (526).

Legia Warszawa – Wisła Kraków (450)
Wiślacy, wspierani przez Widzew i Slovana Bratysława, przyjechali autokarami w 450 osób z 10 flagami. Na stadion dotarli nieco spóźnieni, a opuścili go przed końcem spotkania. Legia z dobrym dopingiem. W pierwszej połowie powiewały flagi na kijach. Po przerwie legioniści zaprezentowali sektorówkę “Wielką Flagę”, nad którą odpalili stroboskopy i świece dymne.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze (214)
Zabrzanie przyjechali do Gdańska w 214 osób, z płótnem “Torcida Górnika” i kilkoma mniejszymi flagami. Lechiści zaprezentowali dobrą oprawę, na którą składały się transparent “Litość to zbrodnia”, malowana sektorówka z wojownikiem, kartoniki tworzące tło oraz pirotechnika. Wywiesili także transparent skierowany do arkowców “Chować się kto może. HFA to cioty, nikt wam nie pomoże”.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin (212)
Lubinianie, wspierani przez Zawiszę (15), stawili się w Poznaniu w 212 osób. Wywiesili cztery flagi. Lechici zaprezentowali dwuczęściową oprawę – pierwsza z nich składała się z malowanej sektorówki, transparentu “Ezoteryczny Poznań” i świec dymnych po bokach. Druga część choreografii składała się z transparentu “Pirotechniczny Poznań”, nad którym odpalili sporo rac w asyście flag na kijach.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa (122)
Pomimo zamkniętego sektora gości, fani Rakowa zasiedli na trybunach dzięki uprzejmości gospodarzy – otrzymali 100 biletów, ostatecznie przybyli w 122 osób.

Piast Gliwice – Korona Kielce ()
Niespełna pięć tysięcy widzów pojawiło się na sobotnim meczu w Gliwicach. Koroniarze przyjechali autokarem.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-)
Niestety to ciekawie zapowiadające się spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Portowcy na wyjazd pojechać nie mogli z powodu pokazu pirotechnicznego na ostatnim wyjeździe do Lubina. Cracovia ze skromnym młynem.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (-)
Na wniosek policji wojewoda dolnośląski zamknął sektor gości na stadionie Śląska na to właśnie spotkanie, w związku z czym arkowcy musieli odwołać wyjazd, na który mieli się udać pociągiem rejsowym. Na trybunach pojawiło się 10,5 tys. widzów, z czego 3 tys. zajęli fani z młyna.

I liga:

GKS Bełchatów – Miedź Legnica (75)
Miedź, wspierana przez fanów Śląska (2), stawiła się w Bełchatowie w 75 osób, z czterema flagami. Gospodarzy w młynie 300, zaprezentowali malowany transparent w barwach “Grzecznie Kulturalnie Sympatycznie”, chorągiewki w barwach i trochę piro.

Radomiak Radom – Termalica Nieciecza (32)
GKS Tychy – Warta Poznań (11)
Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka Chojnice (3)
GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki (1)

Niższe ligi:

Ruch Chorzów – Polonia Bytom (950)
Wysoka frekwencja ponownie w Chorzowie – na meczu Ruchu z Polonią Bytom pojawiło się 6,8 tys. kibiców, w tym liczna grupa gości. Chorzowianie zaprezentowali flagi na kijach w barwach, a także podświetlany pirotechniką foliowy transparent “Górnośląski styl”.

Unia Gniewkowo – Zawisza Bydgoszcz (400)
Zawisza w dobrej liczbie w Gniewkowie, gdzie oprócz kilku flag wywiesili transparent skierowany do Elany – “Zamiast pisać wyliczankę, weźcie się za chuligankę. Oświadczenie wydaliście, potem ch… zrobiliście”.

Polonia Przemyśl – JKS Jarosław (280)
JKS wspierany przez Resovię (30), Siarkę (30), GieKSę (30), Unię Nowa Sarzyna (25) i Stal Sanok (8). Gospodarzy w młynie 270, w tym Łada Biłgoraj (35), Stalówka (25) i gościnnie Orzeł Przeworsk (3).

Stal Stalowa Wola – Widzew Łódź (280)
Widzewiacy w Boguchwale stawili się w 280 osób. Po meczu udali się do Chorzowa na mecz Ruchu. Gospodarze odpalili trochę rac.

Zagłębie Wałbrzych – Górnik Wałbrzych (200)
Z powodu zamkniętego stadionu, oficjalnie na trybunach nikogo nie było. Fani Górnika oglądali mecz zza ogrodzenia.

Sparta Augustów – ŁKS Łomża (106)
ŁKS wspierany na wyjeździe do Augustowa przez Stomil (20), Spartę Szepietowo (7) oraz gościnnie Polonię Bydgoszcz (20). Gospodarzy w młynie 55.

Olimpia Elbląg – Stal Rzeszów (101)
Stal Rzeszów na tym dalekim wyjeździe stawiła się w 101 osób, w tym Karpaty (41) z trzema flagami.

LZS Starowice Dolne – ROW Rybnik (68)
AKS Mikołów – Ruch Radzionków (62)
Głogovia Głogów Małopolski – Igloopol Dębica (15)
Resovia – Elana Toruń (-)

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv