Published on 28 lutego, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 24-27.02.2017

Podczas meczów 23. kolejki ekstraklasy na trybunach działo się niewiele. Dość powiedzieć, że żadna z ekip nie zaprezentowała oprawy, a zaledwie trzy pojawiły się na wyjazdach… Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazali się lechici, którzy w piątek podróżowali do niedalekiego Szczecina. Kibice Górnika Łęczna tym razem postanowili pojawić się na meczu swojego klubu w Lublinie.

W trakcie spotkania 200-osobowa grupa kolejny raz dała do zrozumienia, że nie godzi się na występy swojego klubu w Lublinie. Oprócz typowo piknikowej atmosfery, do tworzenia której wykorzystywano m.in. trąbki oraz okrzyki pod adresem Adama Małysza czy Piotra Żyły, poleciało sporo okrzyków pod adresem prezesa klubu.

Na wyjazdach pojawili się jedynie kibice Lecha, Zagłębia Lubin (140 w Płocku) oraz Termaliki (100 w Warszawie). W tym tygodniu, zanim dojdzie do następnej kolejki ligowej, czekają nas pierwsze półfinałowe mecze Pucharu Polski. Ruszą także rozgrywki pierwszej i drugiej ligi.

Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (782).
Lechici do Szczecina mogli pojechać dzięki zawieszeniu zakazu wyjazdowego przez Komisję Ligi. Na wyjazd udali się pociągiem specjalnym w 782 osoby. Dobrze oflagowali swój sektor i prowadzili niezły doping. Gospodarzy na trybunach 8 tysięcy. Obie strony bez oprawy.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin (140).
Na trybunach ponad 3,5 tysiąca kibiców. Wisła wywiesiła dwa transparenty – “Czas wyciągnąć wnioski dyrektorze Masłowski” oraz “My nie jesteśmy 7eszcze, my jesteśmy Młode Wilki”, ten drugi skierowany do byłego prezesa klubu. Zagłębie do Płocka przyjechało w 140 osób, wspierani przez Polonię Bytom. W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Legia Warszawa – Termalica Nieciecza (100).
Fani z Niecieczy przyjechali na Łazienkowską w 100 osób, z trzema flagami. Na krzesełkach rozwinęli sektorówkę, a także machali flagami na kiju. Na trybunach ponad 14 tysięcy kibiców. Legioniści pod koniec spotkania odśpiewali hymn narodowy oraz skandowali hasła “Cześć i chwała Bohaterom” oraz “Cześć Waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci”.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (-).
Jagiellonia z powodu zakazu nie mogła pojechać do Krakowa. Wiślacy przed meczem odśpiewali hymn, a w sektorze gości wywiesili transparent “Wyklęci, nieugięci. Wisła, Pamiętamy”.

Górnik Łęczna – Piast Gliwice (-).
Gliwiczanie nie pojechali do Lublina, wspierając w proteście fanów Górnika. Kibice z Łęcznej tymczasem w 200 osób zawitali na trybuny, wywieszając transparent “Cyrk objazdowy” i robiąc prawdziwy piknik. Skandowali m.in. “Górnik to My, nie Kapelko i jego psy”, jak również “Bo tylko świnie chodzą na Górnik w Lublinie”.

Lechia Gdańsk – Cracovia (-).
Z powodu zamkniętego sektora dla przyjezdnych, Cracovia nie mogła pojechać na wyjazd do Gdańska. Gospodarze z licznym młynem oraz transparentem zapraszającym na marsz.

Arka Gdynia – Korona Kielce (-).
Na wniosek wojewody na tym meczu sektor gości był jeszcze nieczynny, z tego też powodu koroniarze nie mogli przyjechać do Gdyni. Na trybunach 5,2 tysiąca kibiców, w tym delegacja Cracovii z flagą “Ś.P. Cobra”.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław (-).
Z powodu zakazu wyjazdowego fani Śląska nie mogli pojechać do Chorzowa. Gospodarzy na trybunach ponad 5 tysięcy.

I liga:

Miedź Legnica – MKS Kluczbork (30).
Gospodarzy w młynie około 300, w tym delegacje Śląska i Promienia Żary. Fani z Kluczborka przyjechali w 30 osób. Na sektorze rodzinnym rozciągnięta została sektorówka w barwach.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv