Published on 25 września, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 21-24.09.2018

Liczby w młynach niektórych ekip ekstraklasy już od dłuższego czasu prezentują się fatalnie. Tak jest zarówno we Wrocławiu, Szczecinie, jak i na Cracovii – chociaż wydawało się, że “wygłodniałe” po dłuższym proteście “Pasy” zdołają się odbudować. Wyraźny spadek zainteresowania widoczny jest także w Zabrzu, choć Górnik cały czas może pochwalić się przyzwoitą jak na nasze realia liczbą kibiców prowadzących doping.

Derby Tarnowa nie były aż tak interesujące, jak można się było spodziewać, ze względu na brak kibiców gości z powodu zamkniętego sektora. Unia wystawiła 550 osobowy młyn i zaprezentowała oprawę skierowaną do lokalnego rywala. Odra Opole z Polonią Bytom były ostatnimi, na kilka najbliższych miesięcy, ekipami którym udało się obejrzeć mecz w Olsztynie z sektora gości. Ten został wyłączony z użytku do końca roku 2018 z powodu remontu drogi dojazdowej.

Opraw meczowych w miniony weekend było jak na lekarstwo. W dużej mierze dzięki temu, na wyróżnienie zasługuje prezentacja Koroniarzy poświęcona Wojciechowi Szczepaniakowi. Ultrasował także Górnik, Lechia, Zagłębie Sosnowiec, ŁKS i Stal Mielec.

Ekstraklasa:

Arka Gdynia – Lech Poznań (850).
Lechici zaliczyli kolejny wyjazd na zakazie. Większość wyjazdowej ekipy zasiadła na osobnym sektorze, który nieźle oflagowali. Około półtorej setki poznaniaków zasiadło w młynie Arki. Obie strony bez oprawy.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec ().
Na poniedziałkowy wyjazd sosnowiczanie przyjechali do Kielc w dobrej liczbie i z niezłym oflagowaniem. Zaprezentowali także malowany transparent “Zagłębiowska konkwista”, nad którym machali flagami na kiju. Koroniarze przygotowali choreografię nawiązującą do żołnierza AK, a jednocześnie patrona ulicy, na której znajdował się ich stary stadion, Wojciecha Szczepaniaka. W młynie rozciągnęli malowaną sektorówkę przedstawiającą tę postać oraz transparenty “Wojciech Szczepaniak 30.06.1927 – 21.09.1944” oraz “Mamusiu, powiedzieli mi, że jeśli wydam swoich albo będę konfidentem to zaraz mnie wypuszczą, ale ja odmówiłem i oświadczyłem, że nigdy tego nie zrobię. Wtedy grozili rozstrzelaniem.”
Zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami kibiców i piłkarzy Zagłębia (w przypadku wygranej sosnowiczan w Kielcach, ci mieli zapełnić stadion na meczu z Cracovią), zawodnicy wezmą udział w treningu bokserskim wraz z fanami.

Miedź Legnica – Legia Warszawa (500).
Niespełna 6 tys. fanów na trybunach. Miedzianka z licznym młynem, wspierana przez BKS Bielsko, w którym zaprezentowali chorągiewki w barwach. Sektor rodzinny rozciągnął malowaną mini sektorówkę. Legioniści przyjechali w 500 osób z dwiema flagami. Z obu stron nie brakowało wzajemnych uprzejmości.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (100).
Jagiellonia na sektorze gości w Zabrzu stawiła się w zaledwie 50 osób. Kolejny 50 przyjezdnych wyjazd zakończyło w okolicach Warszawy, z powodu awarii autokaru. Zabrzanie z oprawą z okazji 30-lecia zgody z Wisłoką. Zaprezentowali m.in. transparent “30 lat to czasu szmat, dziękuje wam za to zabrzański brat!”, mini sektorówki z herbami obu klubów i “30” oraz piro.

Cracovia – Wisła Płock (50).
Płocczanie tym razem nie mogli liczyć na wsparcie Hutnika i ich liczba na tym wyjeździe wyraźnie słabsza. W sektorze gości wywiesili 4 flagi. Gospodarze z bardzo małym młynem.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (-).
Wiślacy z powodu zakazu nie mogli zawitać do Szczecina. Młyn “Portowców” wyglądał bardzo słabo.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin (-).
Lubinianie z powodu zakazu wyjazdowego po meczu w Legnicy, do Gdańska pojechać nie mogli. Lechiści zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki, chorągiewki w barwach oraz pokaz pirotechniczny.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (-).
Słaba frekwencja na stadionie we Wrocławiu przestała już dziwić dość dawno. Spotkanie z Piastem zgromadziło na trybunach niespełna 7 tys. widzów. Przyjezdnych brak z powodu ciągłego protestu przeciwko działaczom, który ciągnie się od derbowego meczu z Górnikiem.

Niższe ligi:

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź (200).
Widzewiacy w nadkomplecie na wyjeździe do Siedlec. Gospodarze wspierani przez Dolcan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz (154).

Skra Częstochowa – ROW Rybnik (140).
Fani z Rybnika wspierani na tym wyjeździe przez Górnika (15) i GieKSę (7).

Sokół Kolbuszowa Dolna – Wisłoka Dębica (130).

Radomiak Radom – Resovia (112).
Przyjezdni z opóźnieniem dotarli na stadion, wspierani przez JKS (1) i Stal Sanok (1). Wywiesili jedną flagę. Radomiak z dobrym młynem.

LKS Jawiszowice – Unia Oświęcim (91).

Warta Poznań – Raków Częstochowa (89).
Raków z czterema flagami, wspierany przez Stomil (2).

Siarka Tarnobrzeg – Elana Toruń (47).
Przyjezdni wobec zakazu, spotkanie oglądali zza ogrodzenia. Gospodarzy w młynie ok. 80.

Pogoń II Szczecin – KKS Kalisz (20).
Termalika Nieciecza – Chrobry Głogów (10).

Unia Tarnów – Tarnovia (-).
Sektor gości na derbowe spotkanie został zamknięty. Jaskółki wystawiły 550 osobowy młyn, wraz z nimi Okocimski Brzesko (60). Zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki przedstawiającej mafię, transparentu “Na ulicach niezmiennie tępimy was codziennie” oraz flag na kiju.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv