Published on 25 kwietnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 20-23.04.2018

Fani Lecha na wyjazdowych meczach z Zagłębiem Lubin regularnie stawiają się w bardzo dobrych liczbach. Ostatni wynik – 3300 osób – wcale nie jest ich rekordem w tym mieście. Poznaniacy zaprezentowali dobry pokaz pirotechniczny. Mecz Wisły z Legią odbył się tym razem bez atrakcji ultras z obu stron.

W ostatnim czasie kilka ekip musiało zweryfikować wyjazdowe plany i wobec mniejszego niż podejrzewano zainteresowania zamiast pociągiem specjalnym na wyjazd jechali autokarami. W ostatnim tygodniu tak było choćby w przypadku Górnika podróżującego do Warszawy czy Jagiellonii jadącej do Kielc.

W niższych klasach rozgrywkowych ciekawie było na meczu Olimpii Elbląg z ŁKS-em (oprawa gospodarzy i dobra liczba przyjezdnych) oraz Unii Oświęcim z Beskidem. Poznaliśmy także drużyny, które zagrają w finale Pucharu Polski, który drugiego maja rozegrany zostanie na stadionie Narodowym w Warszawie. Arkowcy wywalczyli w PZPN wydłużenie zapisów na ten wyjazd. Pierwsza ich część zakończyła się we wtorek, dodatkowa pula sprzedawana jest do czwartku. Legioniści w ekspresowym tempie wykupili wszystkie przyznane im wejściówki.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin – Lech Poznań (3300).
W związku z decyzją wojewody zamknięty został sektor za bramką, gdzie na co dzień lubinianie wystawiają młyn. Ten tym razem uformowany został na prostej. Łącznie na trybunach 12,7 tys. fanów, w tym liczna delegacja Lecha. Poznaniacy przyjechali w 3300 osób, konkretnie oflagowując swój sektor. Poznaniacy zaprezentowali transparent w barwach “Kolejny rok, a Lubin płonie w imię wolności i Lecha Poznań”, nad którym machali flagami i odpalili spore ilości pirotechniki.

Wisła Kraków – Legia Warszawa (761).
Legioniści do Krakowa przyjechali pociągiem specjalnym i dobrze oflagowali sektor gości. Wiślaków na meczu blisko 23 tysiące. Obie strony bez oprawy. Oczywiście nie zabrakło wzajemnych uprzejmości.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok (120).
Białostoczanie początkowo planowali przyjechać do Kielc specjalem, ale ze względu na zbyt nikłe zainteresowanie przesiedli się do autokarów. Zajęli dolną część kieleckiego sektora gości, gdzie wywiesili jedną flagę. Spotkanie obejrzało 7,5 tys. widzów. Gospodarze zaprezentowali flagi na kiju.

Termalica Nieciecza – Śląsk Wrocław (118).
Fani Śląska przyjechali do Niecieczy w 118 osób. W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (80).
Portowcy do Gliwic przyjechali pociągiem rejsowym. Gospodarze bez młyna. Na trybunach 3,2 tys. widzów – klub czyni starania, by na trybuny przychodziło jak najwięcej “grzecznej” publiczności.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia ().
Spotkanie w Niecieczy obejrzało tylko 800 widzów. Sandecja ze skromnym młynem. Również bardzo skromna reprezentacja arkowców zawitała na ten wyjazd.

Lechia Gdańsk – Cracovia (-).
Poniedziałkowe spotkanie obejrzało 8,7 tys. widzów. Przyjezdnych brak, z powodu bojkotu.

Górnik Zabrze – Wisła Płock (-).
Wiślacy na wyjazd do Zabrza pojechać nie mogli i spotkanie oglądali wspólnie na telebimie w swoim mieście. Na trybunach niespełna 15 tysięcy kibiców. Brak atrakcji ultras.

I liga:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica (211).
Fani Miedzi wspierani przez BKS Bielsko (85).

Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec (140).
Goście wywiesili dwie flagi. Wigier w młynie około półtorej setki, wspierani przez Olimpię Grudziądz (10) z flagą.

Stal Mielec – Odra Opole ().
W związku z akcją policji przed spotkaniem skierowaną przeciwko ultrasom gospodarze tego dnia nie wystawili młyna. Stal wywiesiła na trybunach transparent “Piłka nożna bez policji”.

Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów (-).

Niższe ligi:

Olimpia Zambrów – Widzew Łódź (420).

Olimpia Elbląg – ŁKS Łódź (400).
Ciekawe spotkanie w Elblągu, na które Olimpia robiła mobilizację, obejrzało ponad 2,5 tysiąca kibiców. Olimpijczyków w młynie około 500. Zaprezentowali foliowe sektorówki, transparent “Ewidentnie zarażeni fanatyzmem”, flagi na kiju i piro. Łodzianie przyjechali w dobrej liczbie, wspierani przez Zawiszę (120).

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola (130).

Spartakus Daleszyce – Resovia (110).
Izolator Boguchwała – Wisłoka Dębica (87).

Elana Toruń – KKS Kalisz (105).
Na meczu przyjaźni pojawiło się 105 KaKaeSiaków z pięcioma flagami.

ROW Rybnik – GKS Bełchatów (84).
Bełchatowianie stawili się w Rybniku w dokładnie takiej samej liczbie jak rok temu. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. ROW z 80-osobowym młynem. Gospodarze machali flagami na kiju.

Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów (39).
Gospodarzy w młynie około 80. Przyjezdni z jedną flagą.

Elana Toruń – Kotwica Kołobrzeg (36).
Kotwica miała problemy z wejściem do sektora gości z powodu braku listy wyjazdowej. Elanowcy wpuścili ich na swoje sektory.

Wda Świecie – Bałtyk Gdynia (25).
Warta Poznań – Gwardia Koszalin (8).

Unia Oświęcim – Beskid Andrychów (-).
Gospodarze przeprowadzili konkretną mobilizację na to spotkanie, dzięki czemu udało się wystawić 350-osobowy młyn, w którym pojawili się przedstawiciele Igloopolu, Hejnału Kęty oraz Ruchu Chorzów. Zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Sztywnych zasad nikt nie złamie, Unia Hejnał Igloopol ramię w ramię”, sektorówki oraz piro.

Puchar Polski:

Legia Warszawa – Górnik Zabrze (340).
Ponad 16 tys. fanów przyszło na Łazienkowską na rewanżowy półfinał Pucharu Polski. Legioniści mieli powody do radości w samej końcówce, kiedy piłkarze zapewnili sobie awans bez dogrywki. Zabrzanie początkowo planowali przyjazd specjalem, ale ostatecznie do Warszawy przyjechali autokarami, w 340 osób. W sektorze gości wywiesili 4 flagi. Po strzelonej bramce dopingowali bez koszulek.

Arka Gdynia – Korona Kielce (-).
Koroniarze na wyjazd pojechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego. Zorganizowali wspólne oglądanie meczu na mieście. Arkowcy w dobrej liczbie, bez oprawy. Obecnie organizują pociągi specjalne do Warszawy na drugiego maja.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv