Published on 23 listopada, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 17-20.11.2017

Za nami spotkanie, które z pewnością potwierdziło dominację Legii na polskiej scenie ultras. Choreografie zaprezentowane podczas meczu z Górnikiem pokazały zwiększający się dystans pomiędzy legionistami a resztą kraju. Żałować można jedynie, że najciekawsze kibicowsko spotkanie ostatniej kolejki nie zostało odpowiednio oprawione przez zabrzan.

Na pozostałych meczach liczby wyjazdowe nie były już tak okazałe, ale z drugiej strony i Wisła Płock w Gdańsku, i Cracovia w Gliwicach, a także Pogoń w Krakowie pokazały się na miarę swoich możliwości. Oprawę z wykorzystaniem pirotechniki zaprezentowali lechiści, którzy na meczu z Wisłą Płock odpowiedzieli lokalnemu rywalowi na prezentację derbową.
W niższych ligach ultrasował Motor, GKS Bełchatów, Miedź i Wisłoka.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Górnik Zabrze (1790).
Fani Górnika przyjechali do Warszawy pociągiem oraz autokarami, w 1790 osób, w tym GKS Katowice (107), ROW (35) i Wisłoka (10). W sektorze gości wywiesili 11 flag. W trakcie meczu prowadzili niezły doping, ale nie zaprezentowali żadnej oprawy. Pod tym względem o wiele lepiej było po stronie legionistów, którzy przygotowali trzy prezentacje. Pierwsza z nich to kartoniada “Fanatyzm”, gdzie litery zaprezentowane na górnej kondygnacji naszej trybuny miały lustrzane odbicie na dolnej. Uzupełnieniem choreografii był transparent “Odbijający się szerokim echem” oraz ognie wrocławskie odpalone na górze. W 30. minucie legioniści zrobili konkretny pokaz pirotechniczny (świece dymne w barwach, race, ognie wrocławskie, strobo oraz mnóstwo wyrzutni), po którym spotkanie zostało przerwane na 10 minut. W drugiej połowie mecz po jeszcze większym zadymieniu został przerwany na blisko kwadrans. Trzecia prezentacja Legii składała się z malowanej sektorówki przedstawiającej husarza i hasło “Do końca!” oraz niesamowitych ilości piro – setek rac, ogni wrocławskich i strobo. Zabrzanie w trakcie meczu szarpali bramę oddzielającą ich od sektorów Legii.

Lechia Gdańsk – Wisła Płock (319).
Na stadionie w Gdańsku frekwencja mocno spadła – na meczu z Wisłą Płock pojawiło się tylko 7,6 tysiąca kibiców. W młynie lechiści zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki, chorągiewki, transparent “Najbardziej chuligański klub Trójmiasta” z kibicem BKS-u kopiącego arkowca oraz piro (race, strobo). Hasło z transparentu odnosiło się do hasła Arki na derbowej oprawie. Wisła przyjechała w dobrej liczbie – w 319 osób, w tym Stomil (21), z 11 flagami.

Piast Gliwice – Cracovia (300).
Niespełna 4,3 tys. kibiców zgromadziło spotkanie w Gliwicach. Na ten bliski wyjazd “Pasy” stawiły się w około 300 osób. Oprócz oflagowania, zaprezentowali malowane płótno “Jesteśmy w trasie”, nad którym machali flagami na kiju. Piasta w młynie podobna liczba.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin (120).
Ponad 11 tysięcy kibiców na stadionie Wisły, gospodarze z przyzwoitym młynem, bez oprawy. Portowcy przyjechali w 120 osób, z siedmioma flagami.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce (85).
Koroniarze na daleki wyjazd w poniedziałek wybrali się w 85 osób, z dwiema niewielkimi flagami i transparentem dla jednego z kibiców. Gospodarzy na trybunach zaledwie 3,7 tys.

Sandecja Nowy Sącz – Lech Poznań (50).
Lechici do Niecieczy przyjechać oficjalnie nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego. Grupa około 50 fanów KKS-u zajęła jednak miejsca w pobliżu sektora gości i stamtąd prowadziła doping. Sandecja ze skromnym młynem i dwiema flagami.

Jagiellonia Białystok – Termalica Nieciecza (25).
Niespełna 7 tysięcy widzów na trybunach, gospodarze z przerzedzonym młynem. Termalica przyjechała w 25 osób i z jedną flagą.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (-).
Decyzją wojewody dolnośląskiego na spotkania z Arką oraz Zagłębiem Lubin zamknięty został sektor gości. Frekwencja na trybunach we Wrocławiu znowu słaba – około 7 tys.

Niższe ligi:

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec (200).
Sosnowiczanie na tym wyjeździe wspierani przez Legię oraz BKS i Olimpię. W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

MKS Kluczbork – GKS Jastrzębie (200).
Kolejny dobry wyjazd zaliczyli fani z Jastrzębia, którzy w Kluczborku stawili się w 200 osób i z jedną sporą flagą.

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola (170).
Stalówka wspierana przez Stal Rzeszów (50), Karpaty Krosno (30), Polonię Przemyśl (19) i Ładę Biłgoraj.

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec (150).
Dobra liczba widzów na trybunach, biorąc pod uwagę klasę rozgrywkową – ponad 4,3 tysiąca, z czego półtora tysięczny młyn. Motorowcy zaprezentowali transparent “Sektor” oraz sektorówkę z tarczą w barwach klubu i charakterystyczną literą “h”. Całość uzupełniło 50 odpalonych rac, kilka świec dymnych i ogni wrocławskich. KSZO, wspierane przez Lecha, przyjechało w około 150 osób, z pięcioma flagami.

Ruch Chorzów – Stal Mielec (142).

Miedź Legnica – Raków Częstochowa (120).
Gospodarzy w młynie około 300, w tym Śląsk i Promień Żary. Wywiesili transparent poświęcony Januszowi Walusiowi. Fani Miedzi odpalili 20 rac i zaprezentowali flagi na kiju. Dzięki ich uprzejmości, spotkanie mogło obejrzeć ok. 120 fanów Rakowa.

KP Starogard – Elana Toruń (120).
Dobry wyjazd Elanowców do Starogardu, gdzie stawiło się ich 120, z czterema flagami.

Górnik Łęczna – Odra Opole (60).
Na trybunach 1,5 tysiąca kibiców, z czego 265 osób w młynie. Odra przyjechała w 60 osób i z dwiema flagami.

Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg (52).
Fani Olimpii zasiedli na sektorze gospodarzy, wspierani przez kilkudziesięciu fanów Legii i 13 kibiców Świtu NDM. Wywiesili jedną flagę i transparent PDW.

Legia II Warszawa – ŁKS Łomża (39).
Spartakus Daleszyce – Chełmianka Chełm (15).

GKS Bełchatów – Błękitni Stargard (8).
Fani ze Stargardu przyjechali do Bełchatowa w osiem osób i z jedną flagą. Gospodarze w 40. minucie spotkania zaprezentowali oprawę z okazji 40-lecia swojego klubu. Składały się na nią sektorówka “1977 – 2017” oraz transparent “40 lat minęło”. Młyn GKS-u liczył 220 osób.

Rozwój Katowice – Warta Poznań (5).
ROW Rybnik – ŁKS Łódź (-).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv