Sezon 2016/2017

Published on 21 marca, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 17-20.03.2017

Efektowna oprawa Legii w Gdańsku oraz otwarcie nowego stadionu Widzewa – to najciekawsze kibicowskie wydarzenia minionego tygodnia w Polsce. Legioniści pokusili się tym razem o 5-stronną kartoniadę w formie odliczania do pokazu pirotechnicznego. Widzewiacy na meczu III ligi na swoim nowym stadionie stawili się w 17 443 osoby i również zaprezentowali oprawy z wykorzystaniem pirotechniki.

Jagiellonia pojechała pociągiem rejsowym do Szczecina, ale ich wyjazd zakończył się na stacji Szczecin Dąbie, gdzie doszło do prowokacji ze strony policji. Zatrzymano kilka osób, a pozostałą grupę zawrócono na Podlasie.
95-lecie klubu przy okazji meczu z Górnikiem Łęczna świętował Lech, który wypełnił stadion w ponad 40 tysięcy, z czego 16 tysięcy bezpłatnych wejściówek trafiło do młodzieży szkolnej. Wobec prezentacji legionistów w Gdańsku, kartoniada poznaniaków przeszła bez echa. Kilka ciekawych meczów rozegrano także w niższych klasach rozgrywkowych. W Tarnowie na meczu Unii Tarnów ze Stalą Rzeszów licznie stawili się kibice gości, zaś z “Jaskółkami” zasiedli ich układowicze z Resovii. W dobrej liczbie w Wałbrzychu pojawił się Falubaz ze wsparciem Zagłębia Lubin i Floty. Ultrasowali fani Glinika, a podczas meczu w Gorlicach z Tarnovią doszło do próby krótkiej awantury, którą przerwała interwencja policji. Przy okazji tego meczu Glinik przybił zgodę z Karpatami.

Dobry wyjazd do Jarosławia zaliczyli Motorowcy, podobnie jak ŁKS do Wysokiego Mazowieckiego. Niestety, spotkanie Zagłębia Sosnowiec, na wniosek wojewody śląskiego, rozegrano bez kibiców GKS-u Katowice.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (1750).
Legioniści do Gdańska pojechali dwoma specjalami w 1750 osób, wykorzystując wszystkie bilety. Na trybunach ponad 37 tysięcy widzów, co jest rekordem na meczu ligowym Lechii. Legia z choreografią składającą się z pięciu kartoniad przedstawiających kolejno cyfry od 5 do 1, transparentem “Czołówka sceny ultras” oraz 50 racami. Z obu stron sporo “uprzejmości”. W sektorze gości wywieszonych zostało 9 flag.

Korona Kielce – Cracovia (600).
Cracovia na wyjazd do Kielc wybrała się w ok. 600 osób, z dziewięccioma flagami. Gospodarze bez młyna, z powodu protestu.

Wisła Kraków – Wisła Płock (350).
Wiślacy z przyzwoitym młynem. Przyjezdni, wspierani przez Hutnika Kraków (130), wywiesili w sektorze gości sześć flag, w tym jedną Hutnika – “Nowa Huta”. Część meczu dopingowali bez koszulek.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok (200).
Fani Jagiellonii do Szczecina podróżowali pociągiem rejsowym, do którego doczepione zostały wagony dla kibiców. Po dotarciu do stacji końcowej, policja zaczęła prowokować fanów, w efekcie zatrzymano trzy osoby z zarzutami znieważenia funkcjonariuszy, wobec pozostałych użyto gazu. Białostoczanie w pobliżu dworca Szczecin Dąbie zakończyli wyjazd – nie dane im było dojechać podstawionymi autobusami na stadion. Frekwencja na stadionie Pogoni bardzo niska, niespełna 3,5 tys., ze skromnym, 150-osobowym młynem.

Termalica Nieciecza – Śląsk Wrocław (150).
Wrocławianie do Niecieczy przyjechali trzema autokarami, w 156 osób, w tym Miedź (10). Wywiesili dwie flagi i przez prawie całe spotkanie nie prowadzili dopingu. Miejscowi machali w młynie kilkunastoma chorągiewkami.

Lech Poznań – Górnik Łęczna (-).
Lechici na tym meczu świętowali 95-lecie istnienia swojego klubu. Zaprosili ponad 16 tysięcy dzieciaków z wielkopolskich szkół. Dzięki temu udało się dobić z frekwencją do 40 324 osób. Wypełniono również sektor gości. Gości brak . Poznaniacy wywiesili transparent “Górnik tylko w Łęcznej”. Ultrasi Lecha zaprezentowali kartoniadę przedstawiającą pierwszy i obecny herb klubu oraz liczbę 95. W przerwie spotkania miała miejsce nieudana próba bicia rekordu decybeli – lechici uzyskali 110,3 dB.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów (-).
Chorzowianie, wobec zakazu wyjazdowego, do Lubina pojechać nie mogli i w ten weekend skupili się na wspieraniu Widzewa na meczu otwarcia nowego stadionu, gdzie “niebieskich” było ok. 1000. Zagłębie z mocno przerzedzonym młynem.

Piast Gliwice – Arka Gdynia (-).
Kolejne spotkanie, na które arkowców obowiązywał zakaz wyjazdowy za derby. Na trybunach niewiele ponad 4 tysiące widzów.

I liga:

Olimpia Grudziądz – GKS Tychy (130).
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice (-).

Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków (0).
Podczas środowego meczu gospodarze wystawili 150-osobowy młyn. Przyjezdnych brak.

Niższe ligi:

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS Łódź (330).
Łodzianie do Wysokiego Maz. przyjechali autokarami w 330 osób, w tym GKS Tychy (2). Zajęli sektor gości, bufor i część trybuny gospodarzy, wywieszając jedną flagę.

Unia Tarnów – Stal Rzeszów (310).
Stal przyjechała do Tarnowa w 310 osób, w tym Karpaty (30). Dobrze oflagowali swój sektor i prowadzili niezły doping w pierwszej połowie. Gospodarze wspierani przez Resovię (180). Zaprezentowali transparent “Pasjonaci – nie dla pieniędzy, lecz dla klubu i braci” oraz rzucili 200 serpentyn i machali małymi flagami w barwach.

JKS Jarosław – Motor Lublin (270).

Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra (175).
W sektorze gości zasiadło 175 fanów, w tym Zagłębie Lubin (86) oraz Flota (9). Wywiesili łącznie pięć flag. Gospodarzy w młynie około 200, w tym Gwardia Koszalin (23) oraz Polonia Świdnica.

Glinik Gorlice – Tarnovia (140).
Pomimo informacji o zamkniętym sektorze gości w Gorlicach, Tarnovia przyjechała w 140 osób, w tym Cracovia (4) oraz gościnnie Jarota Jarocin (8). Gospodarze ze wsparciem Podhala (29), gościnnie Odry Wodzisław (10) oraz Karpat Krosno (120), z którymi przy okazji meczu przybili zgodę. Glinik zaprezentował transparent “Dziś honoru miasta strzeże biało niebieska banda”, odpalili ognie wrocławskie i machali flagami na kiju. Pod koniec meczu odpalili jeszcze 30 rac.

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość (140).
Santos Świebodzin – Stilon Gorzów (130).

Orlęta Radzyń – AZS Podlasie (110).
Przyjezdni ze wsparciem Warszawianki (15), wywiesili trzy flagi. Gospodarze zaprezentowali baloniki, stare flagi oraz styropianowy napis “Ultras old school” z celowo odwróconymi dwiema eLkami.

Odra Opole – GKS Bełchatów (86).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Górnik II Łęczna (80).
Fani Górnika przyjechali do Tomaszowa w 80 osób, ale wobec wysokich cen biletów na stadion nie weszli. Zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami i ruszyli w drogę powrotną.

KSZO Ostrowiec – Avia Świdnik (70).
Gospodarzy w młynie około 120. Avia przyjechała lekko spóźniona, w 70 osób i z dwiema flagami.

Wesoła Zadąbrowie – Czuwaj Przemyśl (55).
Hetman Włoszczowa – Wisła Sandomierz (51).

Concordia Elbląg – Świt Nowy Dwór Maz. (55).
Fani Świtu przyjechali do Elbląga w 30 osób, wspierani przez Olimpię (25).

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg (31).
Przyjezdni wspierani przez Zagłębie (3) i Legię (1), wywiesili jedną flagę.

Błękitni Stargard – Radomiak Radom (16).

Widzew Łódź – Motor Lubawa (0).
Na meczu otwarcia nowego stadionu Widzewa pojawiło się ok. 18 tysięcy kibiców. RTS wspierany przez Ruch (1000), Wisłę, Elanę (70) i CSKA Moskwa. Przed meczem część FC zmierzających do Łodzi miało problemy ze względu na akcję lokalnego rywala. Na trybunach widzewiacy zaprezentowali oprawę – malowaną sektorówkę, kartoniadę oraz racowisko.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv