Published on 18 września, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-17.09.2018

Mecz Legii z Lechem nie zawiódł – gospodarze zaprezentowali efektowne oprawy, lechici mimo zakazu – dzięki uprzejmości legionistów – stawili się w dobrej liczbie, chociaż do wykorzystania przyznanej im puli zabrakło sporo. Szkoda, że derby Dolnego Śląska pomiędzy Zagłębiem i Śląskiem, rozegrano bez przyjezdnych.

W niższych ligach ciekawie było na meczu Hutnika z Motorem – dobre liczby i oprawy z obu stron. Podobnie przy okazji meczu KKS-u Kalisz z Gwardią Koszalin – obie ekipy z licznym wsparciem zgód, a kaliszanie także z choreografią. Oprawy przygotowali także kibice Wisły oraz Wisłoki.
Fani Piasta nadal bojkotują mecze w związku z konfliktem z działaczami. Przy okazji spotkania z Arką, gliwiczanie zebrali się pod stadionem, gdzie prowadzili doping i wywiesili kilka transparentów.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się w kontekście Wisły Kraków oraz jej kibiców i zarządu – wszystko za sprawą materiału wyemitowanego przez TVN, w którym zaprezentowane zostały powiązania klubowych działaczy z grupą Sharks. Krakowski klub wydał oświadczenie, w którym od wszystkiego się odżegnuje oraz zapowiada, że sprawdzi możliwość wystąpienia na drogę prawną przeciwko stacji telewizyjnej z powodu “niszczenia dobrego imienia klubu”.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Lech Poznań (977).
Ponad 23 tys. kibiców obejrzało niedzielny hit kolejki. Lechici mimo zakazu przyjechali do Warszawy wspierani przez zgody w 977 osób. W sektorze gości wywiesili 16 flag. Legioniści zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “United we stand, divided we fall” oraz malowanej sektorówki przedstawiającej grupę kibiców i piłkarzy trzymających się razem. W drugiej połowie legioniści zaprezentowali setki flag na kijach oraz transparentów na dwóch kijach w asyście setek strobo. W trakcie spotkania zadebiutowała okazjonalna pieśń – przerobiony został refren piosenki “Let it be”.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk (460).
Ponad 23 tys. kibiców obecnych na meczu z Lechią. Wiślacy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “We are fanatics” oraz kartoniady “TS” z herbem klubu. Lechiści przyjechali pociągiem specjalnym w 460 osób, w tym Śląsk (80) i Czarni Słupsk (6).

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze (420).
Blisko 5 tys. fanów obejrzało poniedziałkowy mecz na Ludowym. Zagłębie z niezłym młynem. Górnika 420, w tym GKS Katowice (40) i Hajduk (2) z kilkoma flagami. W trakcie meczu sporo obustronnych bluzgów.

Wisła Płock – Miedź Legnica (85).
Fani z Legnicy na wyjeździe do Płocka stawili się w 85 osób, w tym Śląsk (4). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce (56).
Młyn “Portowców” bardzo skromny. Zaprezentowali mini sektorówkę “Zakaz pedałowania”. Koroniarze przyjechali w skromnej liczbie – 56 osób.

Jagiellonia Białystok – Cracovia (43).
Na trybunach 9,5 tys. widzów, ale młyn białostoczan skromniejszy niż zazwyczaj. Na trybunie Jagiellonii, pojawiła się delegacja Nemana Grodno. Cracovia w bardzo skromnej ekipie dotarła do celu, bez flag.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław (-).
Derbowe spotkanie rozegrano niestety bez udziału kibiców gości, na których ciążył zakaz wyjazdowy. Na stadionie pojawiła się jedynie wrocławska grupa kibiców niepełnosprawnych. Frekwencja na meczu poniżej oczekiwań – tylko 6,1 tys. W miarę przyzwoicie prezentował się jedynie młyn lubinian. Zagłębie nie przygotowało na to spotkanie oprawy. Na jednym z treningów fani odbyli męską rozmowę z piłkarzami, która jak można sądzić po wyniku, podziałała.

Piast Gliwice – Arka Gdynia (-).
Arkowcy z zakazem wyjazdowym, a ponadto wobec protestu gliwiczan, wszystkie ekipy bojkotują wyjazdy na stadion Piasta. Tym razem gliwiczanie, wspierani przez GKS Jastrzębie (120), zebrali się przed stadionem, gdzie prowadzili doping i odpalili trochę piro. Gliwiczanie zaprezentowali m.in. następujące transparenty “My kasy z tego nie mamy, za te barwy życie oddamy!”, “Miliony zabrali, mydlą oczy derbami”, “Pikniki charakteru nie macie, z zarządem trzymacie! Piast to my, a nie wy!”, “Urząd miasta niszczy Piasta! Piast to my!”.

Niższe ligi:

Hutnik Kraków – Motor Lublin (360).
Dobry wyjazd Motorowców, których wspierał Śląsk (90) i Hetman (43). Zaprezentowali transparent “Reprezentujemy Klub Honorowy”, nad którym odpalili piro i machali flagami. Oprawa także po stronie gospodarzy – malowany transparent “Flagi, decybele, GT i przyjaciele”, nad którym rozciągnęli sektorówkę i odpalili piro.

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów (280).
Niebiescy przyjechali do Boguchwały w 280 osób z trzema flagami. Stalówki w młynie 160, w tym Łada (8), Stal Rzeszów i Karpaty (60).

KKS Kalisz – Gwardia Koszalin (268).
Gospodarzy w młynie ok. 500, w tym Widzew (100), Kotwica (40) i Elana (10). Kakaesiacy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów “W dzień nie szukaj rac one nocą są” oraz “Gdy zapada zmrok wtedy pięknie lśnią”, nad którymi odpalili race. Przyjezdni w bardzo dobrej liczbie, dotarli spóźnieni. Wraz z nimi Górnik Konin (82), Górnik Wałbrzych (47), Arka (2) oraz gościnnie Ostrovia (35).

Resovia – Siarka Tarnobrzeg (151).
Siarka zasiadła na jednym sektorze z Resovią. Wywiesili trzy flagi.

Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn (70).
Przyjezdni wspierani przez Polonię Bydgoszcz (9), z dwiema flagami.

Wisłoka Dębica – Karpaty Krosno (60).
Gospodarze na tym meczu świętowali 30-lecie zgody z Górnikiem, prezentując oprawę składającą się z transparentu “Z Górnego Śląska i Podkarpacia, Górnik – Wisłoka najlepsi bracia” oraz świec dymnych w barwach obu klubów i strobo. Młyn Wisłoki liczył 250 głów, w tym Górnik (130). Karpaty miały problemy z wejściem, w związku z czym udali się do Boguchwały wspierać Stalówkę na meczu z Ruchem.

Tarnovia Tarnów – Glinik Gorlice (60).
Przyjezdni nie zostali wpuszczeni na trybuny, z powodu braku listy wyjazdowej. Gospodarze zaprezentowali pokaz pirotechniczny.

Znicz Pruszków – GKS Bełchatów (75).
Wisła Puławy – Stal Rzeszów (68).
Nafta Jedlicze – Czarni Jasło (43).
Tur Bielsk Podlaski – Sparta Augustów (43).
Wisła Sandomierz – Orlęta Radzyń Podlaski (35).
Legia II – Świt Nowy Dwór Maz. (31).

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg (21).
Gospodarzy w młynie ok. 150. Spotkanie bez obustronnych bluzgów.

Wigry Suwałki – Warta Poznań (1).
Gospodarzy w młynie 50.

Igloopol Dębica – Orzeł Przeworsk (0).
Chrobry Głogów – GKS Katowice (-).

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv