Sezon 2017/2018

Published on 13 września, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-11.09.2017

Kibice Lecha kolejny raz na zakazie stawili się na wyjazdowym meczu z Pogonią w bardzo dobrej liczbie, podróżując zresztą do celu pociągiem specjalnym. Takie rozwiązanie, tj. kibicowska solidarność, ewidentnie było nie na rękę policji. Takie właśnie ruchy, jeśli będą zdecydowanie częstsze w naszym środowisku, mogą wyprzeć durne kary serwowane raz za razem przez Komisję Ligi.
Po co bowiem przyklepywać komuś zakaz wyjazdowy, jeśli wiadomo, że i tak na stadion – dzięki pomocy kibiców gospodarzy – wejdzie?

W Chorzowie niewiele brakowało, a doszło by do kibicowskiego bojkotu spowodowanego podniesieniem cen biletów bez konsultacji z kibicami. Klubowi działacze ustalili ceny wyższe niż miało to miejsce, kiedy “Niebiescy” grali w ekstraklasie. Ostatecznie doszło do rozmów z kibicami i obie strony doszły do porozumienia (ceny zmniejszono do 25 złotych), a fani odwołali zapowiadany bojkot derbowego spotkania z GKS-em Tychy. Ciekawie zapowiada się także derbowy pojedynek na Górnym Śląsku na szczeblu ekstraklasy, w którym Górnik zagra z Piastem.

W minionym tygodniu ciekawe oprawy przygotowali kibice Korony (na meczu przyjaźni z Sandecją) oraz Śląska na spotkaniu z Legią. Ultrasowali także fani Beskidu Andrychów, GKS-u Jastrzębie, Stilonu czy Sokoła Nisko.

Na wyjazdowym szlaku najliczniej pokazali się legioniści, którzy w ponad tysiąc osób zawitali do Wrocławia. Komplet wyjazdowy zaliczył Górnik w Niecieczy. W niższych klasach rozgrywkowych najciekawiej było na derbowym meczu pomiędzy Stilonem i Falubazem, a także przy okazji konfrontacji Karpat z Unią Tarnów. Niestety spotkanie Beskidu z Unią Oświęcim rozegrano bez kibiców gości.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (1024).
Legioniści do Wrocławia przyjechali pociągiem specjalnym, w 1024 osoby i z ośmioma flagami. Śląsk z wysoką frekwencją, ok. 24 tys. Zaprezentowali oprawę, na którą składały się malowana sektorówka “70 lat”, transparent “Dumnej historii” oraz 74 race i ponad setka stroboskopów.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (609).
Lechici pomimo zakazu wyjazdowego, pojechali do Szczecina pociągiem specjalnym i drugi raz w tym roku dzięki uprzejmości Portowców mieli okazję obejrzeć na żywo mecz swojej drużyny. Poznaniacy przyjechali w 609 osób i dobrze oflagowali swój sektor. Na trybunach 10,7 tys. widzów i przyzwoita frekwencja w młynie Pogoni.

Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz ().
Przed meczem przyjaźni kielczanie prowadzili zbiórkę piwa dla kibiców Sandecji. Na trybunach ponad 7,7 tysiąca widzów. Ultrasi zaprezentowali transparent z hasłem “Czasy są złe, krew w żyłach nam wrze!”, nad którym rozciągnęli malowaną sektorówkę z oczami oraz odpalili świece dymne.

Termalica Nieciecza – Górnik Zabrze (400).
Kibice Górnika Zabrze w komplecie stawili się w Niecieczy, wspierani przez Wisłokę (50).

Cracovia – Jagiellonia Białystok (132).
Jagiellonia przyjechała do Krakowa w 132 osób i z jedną flagą.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock (39).
Kibice z Płocka w skromnej grupie, bez flag. Prowadzili sporadyczny doping. Zagłębie ze skromnym młynem i przeciętnym dopingiem – szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej było nieco lepiej, a lubinianie wprowadzili nową przyśpiewkę.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk (30).
Bardzo słaba liczba wyjazdowa Lechii, nawet biorąc pod uwagę niezbyt korzystny, poniedziałkowy termin. Przyjezdni wywiesili flagę “Pruszcz”.

Arka Gdynia – Wisła Kraków (-).
Wiślacy z powodu zakazu wyjazdowego po meczu w Zabrzu do Gdyni pojechać nie mogli. Gospodarzy na trybunach 7,7 tys. Wielokrotnie pozdrawiali Cracovię.

Niższe ligi:

Stal Kraśnik – Hetman Zamość (210).

Stilon Gorzów – Falubaz Zielona Góra (154).
Przyjezdni wspierani przez Zagłębie Lubin (21) i Flotę (8). Wywiesili dwie flagi. Gospodarze na derbach zaprezentowali dwie oprawy – obie z wykorzystaniem sporej ilości pirotechniki.

Karpaty Krosno – Unia Tarnów (125).
Unia wspierana przez Resovię (27), wywiesiła w sektorze gości dwie flagi oraz dwa transparenty skierowane do miejscowych – “Wczoraj wrogu, dzisiaj bracie – kiedy tovii dupy dacie?” i “podKARPAckie prosTYtutki. Karpaty ze 100-osobowym młynem, wspierani przez Glinika Gorlice (20) i Polonię Przemyśl (15).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Rzeszów (108).
Raków Częstochowa – Stal Mielec (91).
Szombierki Bytom – Ruch Radzionków (62).

Avia Świdnik – Wisła Sandomierz (46).
Przyjezdni dotarli na stadion w drugiej połowie spotkania, wywiesili dwie flagi. Wraz z nimi Siarka (11) i KSZO (7).

GKS Jastrzębie – Olimpia Elbląg (30).
Gospodarzy w młynie około 500. Zaprezentowali sektorówkę i odpalili świece dymne.

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów (11).
Górnik Konin – Bałtyk Gdynia (5).

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn (-).
Stomilowcy z powodu zakazu do Siedlec przyjechać nie mogli. Pogoń wspierana przez Mazovię (19) i Wisłę Puławy (5).

Beskid Andrychów – Unia Oświęcim (-).
Spotkanie straciło na atrakcyjności przez brak kibiców gości, szczególnie w porównaniu do niedawnego meczu obu drużyn. Beskidu w młynie około 120. Zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki z herbem klubu, transparentu “W twoje urodziny hucznie się bawimy”, kartoników oraz 40 rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv