Sezon 2014/2015

Published on 3 września, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 29-31.08.2014

Fani na kilku stadionach w Polsce przygotowali oprawy i hasła nawiązujące do 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Najciekawiej było na meczu Śląska z Górnikiem, gdzie WKS zaprezentował choreografię, a Górnik zaliczył najlepszy wyjazd w tej kolejce. Ciekawie było także na derbach Radomia.

Pogoń pojechała licznie na daleki wyjazd do Łęcznej. Portowcy trasę Szczecin – Lublin pokonali pociągiem rejsowym, a dalej podróżowali zamówionymi autobusami. Cracovia kolejny raz nie zachwyciła na wyjazdowym szlaku, podobnie jak Korona liczebnością młyna na własnym stadionie. Kielczanie wpuścili Jagiellonię na swój sektor.

Wiślacy wrócili na trybuny i na meczu z GKS-em poprowadzili swój zespół do wygranej. Ruch tymczasem nie mógł pojechać do Gdańska, bo było to nie na rękę prezydentowi miasta i policji. Do wszystkiego dorobiono odpowiednią teorię. Dość nietypową flagę wywiesili fani Podbeskidzia, którzy chcieli odnieść się do opinii, jaką mają w kibicowskim światku.

W niższych ligach najciekawiej było na derbach Radomiaka z Bronią, Motoru z Avią i Stilonu z Karkonoszami.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (700).
Gospodarze przygotowali oprawę składającą się z dwóch sektorówek oraz transparentów „Byliśmy jesteśmy będziemy” i „Piastowski Wrocław zawsze Polski”. Górnik dobrze oflagował swój sektor i prowadził przyzwoity doping przez całe spotkanie.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin (353).
Portowcy coraz lepiej prezentują się na wyjazdowym szlaku. Tym razem wypełnili sektor gości w Łęcznej, a na wyjazd pojechali pociągiem rejsowym.

Lech Poznań – Cracovia ().
Na meczu przyjaźni poniżej 15 tysięcy osób i słaby doping z obu stron. Lechici postanowili dać piłkarzom ostatnią szansę i podczas meczu powstrzymywali się od uszczypliwości. Cracovia zajęła miejsca w Kotle.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok (53).
Koroniarze w słabej liczbie w młynie. Jagiellonia wpuszczona na sektory gospodarzy.

Wisła Kraków 1-0 GKS Bełchatów (50).
Zgodnie z zapowiedzią wiślaków, po odwołaniu Jacka Bednarza z funkcji prezesa, fani wrócili na trybuny i prowadzili głośny doping. Wiślacy zaprezentowali transparent „Jesteśmy siłą tego klubu”. Na trybunach pojawiło się ok. 17 tysięcy osób. GKS, który pierwotnie odwołał wyjazd w ramach kibicowskiej solidarności, ostatecznie przyjechał z jedną flagą.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Legia Warszawa (-).
Gospodarzy komplet – wykupili wszystkie bilety sporo przed meczem. Na stadionie brak sektora gości, stąd i brak legionistów. Podbeskidzie wywiesiło po raz pierwszy flagę „K.O.nfidenci” z hasłem „To my, Bielscy kibice Podbeskidzia, to co nas cechuje to szybkie nogi, długie języki, nikt się tym nie przejmuje”. W trakcie meczu zaprezentowali sektorówkę w barwach i kilkakrotnie rzucali serpentyny.

Piast Gliwice 3-0 Zawisza Bydgoszcz (-).
Słaba frekwencja w Gliwicach. Gospodarze świętowali trzecią rocznicę zgody z Bate Borysów. Gości z wiadomych powodów brak.

Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów (-).
Lechiści przygotowali patriotyczną oprawę – białe i czerwone kartoniki, malowaną sektorówkę z motywem Westerplatte i transparenty tworzące hasło „To ku pamięci tych, co w Twej obronie gotowi oddać wszystko. To ku chwale tych, co wiedzieli jak Cię kochać Ojczyzno”. Fani Ruchu nie mieli możliwości wspierania swojego klubu, po tym jak prezydent miasta i policja wysłali do klubu pismo o następującej treści:
„W ślad za pismem sygnowanym przez Prezydenta Miasta Gdańsk p. Andrzeja Bojanowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku – przekazujemy, że w dniu 31 sierpnia 2014 r. w Gdańsku będą odbywały się uroczystości związane z rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych i otwarciem Europejskiego Centrum Solidarności, mecze Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, a dzień później obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wszystkie te imprezy zgromadzą nie tylko dużą liczbę uczestników, ale również planowany na nie jest przyjazd najwyższych przedstawicieli władz Polski oraz innych krajów. W związku z tym uroczystości wymagają zwiększonego zabezpieczenia logistycznego ze strony służb miejskich i Policji. Biorąc powyższe pod uwagę przekazujemy wniosek Miasta Gdańska i Policji, iż przyjazd grupy zorganizowanej Państwa Kibiców będzie niemożliwy, ponieważ jego zabezpieczenie będzie trudne do zrealizowania”.

I liga:

Miedź Legnica – Arka Gdynia (164).
Arkowcy wspierani przez Zagłębie i Lecha z jedną flagą.

Wisła Płock – GKS Katowice (134).
Przyjezdni przez problemy z policją dotarli na stadion dopiero na drugą połowę spotkania. Wywiesili cztery flagi. Gospodarzy w młynie niewielu, ale dopingowali przez całe spotkanie.

Pogoń Siedlce – Zagłębie Lubin (32).
Bytovia Bytów – Chrobry Głogów (10).

II liga:

Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec (300).
Zagłębie wypełniło sektor gości. Gospodarzy w młynie powyżej trzystu.

Niższe ligi:

Radomiak Radom – Broń Radom (255).
Gospodarze na derbach zaprezentowali malowaną sektorówkę „Ultras” i transparent z hasłem z utworu jednego z radomskich raperów „Ciągle w głowie słyszę głos, jedziesz z tym, nigdy dość”. Całość uzupełniły odpalone race. Pod adresem Broni wywiesili transparent „Gdyby nie derby, wyjazdowe zero bez przerwy”. Broniarze na stadion Radomiaka dotarli w asyście policji. Mieli flagi na kiju i odpalili ognie wrocławskie.

Motor Lublin – Avia Świdnik (128).

Stilon Gorzów – Karkonosze Jelenia Góra (80).
Gospodarzy w młynie ponad 250. Przed meczem policja konfiskuje sporą ilość pirotechniki. Zaprezentowali transparent „Zarażeni Kibicowskim Stylem” oraz trzy sektorówki i 20 rac. Karkonosze przyjechały w 80 osób, z dwiema flagami.

Beskid Andrychów – KSZO Ostrowiec (50).
Tygrys Huta Mińska – Victoria Kałuszyn (21).

Wyjazd tygodnia: 700 fanów Górnika we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Lechii i Radomiaka

Źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv