Stadiony

Published on 28 października, 2019 | by admin

Warszawa: Miasto wstrzymuje prace nad modernizacją stadionu Polonii

Stołeczne władze zdecydowały o tymczasowym zawieszeniu prac nad planowaną modernizacją stadionu przy Konwiktorskiej. Nie ruszą, dopóki klub nie rozwiąże swoich problemów.

Nie tak dawno pisaliśmy o planowanym przez Urząd Miejski w Warszawie terminie rozpoczęcia prac na stadionie Polonii. Zgodnie ze słowami zastępczyni prezydenta Warszawy, Renaty Kaznowskiej, pod koniec września miasto zaprosiło architektów na rozmowy w sprawie umowy projektowej. Według zapewnień władz miejskich modernizacja stadionu miałaby się rozpocząć w 2021.

Tymczasem w środę, 23 października miasto wydało oświadczenie o tymczasowym zaprzestaniu prac nad planowaną modernizacją. Skąd taka decyzja? Powodem ma być kryzys dotykający Polonię. W opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego komunikacie możemy przeczytać:

  • W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań – brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego – m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A. Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6.

Grający w trzeciej lidze klub plasuje się nieco nad strefą spadkową. Prowadzone przez trenera Krzysztofa Chrobaka Czarne Koszule przegrały ostatnio pięć meczów z rzędu i na powrót do drugiej ligi na razie nie mają co liczyć. Nie lepiej wygląda sytuacja w strukturach klubu. Warszawska Wyborcza pisze o konflikcie, pomiędzy spółką odpowiedzialną za dorosłą drużynę, a MKS Polonia, szkolącą młodzież. Polonia boryka się także z brakiem sponsora i długami, w tym także wobec miasta.

  • Pomimo wielomilionowego budżetu, spółka nie regulując należności, m.in. za wykorzystanie miejskiego stadionu, wygenerowała dług w wysokości 1 mln zł. Po zmianie zarządu spółki i przedstawieniu planu naprawczego, Rada m.st. Warszawy w czerwcu 2018 r. zdecydowała o udzieleniu klubowi zgody na umorzenie ponad 730 tys. zł należności przypadających m.st. Warszawie oraz rozłożenie w czasie spłaty pozostałych 386 tys. zł – czytamy w komunikacie.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv