Aktualności

Published on 3 sierpnia, 2015 | by admin

UEFA wszczęła postępowanie w sprawie meczu Kukesi – Legia.

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń podczas meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Legia Warszawa grała z FK Kukesi. Spotkanie zostało przerwane po tym jak w 53. min. Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem.

Po naradzie z delegatem UEFA, sędzia spotkania, Stephan Klossner postanowił nie wznawiać gry. Legioniści w pośpiechu opuścili stadion i w ekspresowym tempie odlecieli z Tirany do Warszawy.

Albański klub musi się spodziewać sporych kar ze strony UEFA. Zarówno finansowych jak i dyscyplinarnych. Walkower może być najmniej dotkliwą z nich. Kukesi grozi nawet dwuletnie wykluczenie z europejskich pucharów.

Decyzja Control, Ethics and Discplinary Body UEFA (Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA) w tej sprawie meczu Kukesi – Legia zostanie przekazana w najbliższy poniedziałek. Warszawski klub poinformował, że do czasu otrzymania decyzji z UEFA nie zawiesza sprzedaży biletów na mecz rewanżowy z FK Kukesi, zaplanowany na najbliższy czwartek, 6 sierpnia, na godz. 21.00.

źródło: futbolnews.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv