Aktualności

Published on Czerwiec 7th, 2014 | by admin

Terminarz T-Mobile Ekstraklasy 2014/15

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA opublikował dziś terminarz nadchodzących rozgrywek. Sezon 2014/15 w T-Mobile Ekstraklasie rozpocznie się 19/20 lipca 2014 i zakończy 6/7 czerwca 2015.

Już wiadomo kto, z kim i w której kolejce zagra w sezonie 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA opublikował terminarz od 1. do 30. kolejki nadchodzących rozgrywek.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA uwzględnił w terminarzu 23 uwagi przedłożone przez kluby, w szczególności dotyczące niedostępności stadionów w terminach przypadających na daty rozgrywek Ekstraklasy ze względu na planowane imprezy zewnętrzne, które mogłyby zakłócić lub utrudnić organizację zawodów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów, przygotowując zestaw par Departament Logistyki Ekstraklasy SA w pierwszych siedmiu kolejkach wziął pod uwagę kwestie występów polskich zespołów w rozgrywkach organizowanych przez UEFA, starając się zlikwidować niedogodności związane z potencjalnymi dalekimi europejskimi wyjazdami.

Ogólne założenia terminarza:

1. Sezon 2014/2015 rozpocznie się 18 lipca 2014 roku. Wyrównano liczbę kolejek rozgrywanych jesienią i wiosną, co oznacza, że jesienią zostanie rozegranych 19 kolejek, z których ostatnia przypada na datę 12/15 grudnia 2014 roku. Runda wiosenna zaś rozpocznie się 12 lutego 2015 roku, z czego ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie na 29 kwietnia 2015 roku.

2. Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi przerwa, która pozwoli klubom na optymalne przygotowanie się organizacyjnie do rundy finałowej – w jej trakcie zostanie rozegrany mecz finału Pucharu Polski.

3. Przerwa zimowa w sezonie 2014/2015, podobnie jak w obecnym sezonie, wyniesie 59 dni.

Terminarz na sezon 2014/2015

1. kolejka – 19/20 lipca

Lech Poznań – Piast Gliwice
Legia Warszawa – GKS Bełchatów
Górnik Zabrze – Cracovia
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Górnik Łęczna – Wisła Kraków

2. kolejka – 26/27 lipca

Wisła Kraków – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Ruch Chorzów – Górnik Łęczna
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
GKS Bełchatów – Korona Kielce
Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Cracovia – Legia Warszawa

3. kolejka – 2/3 sierpnia

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
Górnik Łęczna – GKS Bełchatów

4. kolejka – 9/10 sierpnia

Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Ruch Chorzów – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław
Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Cracovia – Korona Kielce
Legia Warszawa – Górnik Łęczna
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

5. kolejka – 16/17 sierpnia

Piast Gliwice – Ruch Chorzów
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów
Górnik Łęczna – Zawisza Bydgoszcz

6. kolejka – 23/24 sierpnia

Ruch Chorzów – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
GKS Bełchatów – Piast Gliwice
Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Górnik Łęczna
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław

7. kolejka – 30/31 sierpnia

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
Wisła Kraków – GKS Bełchatów
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin

8. kolejka – 13/14 września

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk
Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków
Cracovia – Górnik Łęczna
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała

9. kolejka – 20/21 września

Piast Gliwice – Cracovia
Wisła Kraków – Legia Warszawa
Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Ruch Chorzów – GKS Bełchatów
Śląsk Wrocław – Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok

10. kolejka – 27/28 września

GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin
Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
Cracovia – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Korona Kielce – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna

11. kolejka – 4/5 października

Piast Gliwice – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk – Cracovia
Ruch Chorzów – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Górnik Łęczna – Korona Kielce

12. kolejka – 18/19 października

Zawisza Bydgoszcz – GKS Bełchatów
Cracovia – Ruch Chorzów
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Łęczna

13. kolejka – 25/26 października

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań – Górnik Łęczna
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Cracovia
GKS Bełchatów – Górnik Zabrze
Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa

14. kolejka – 2 listopada

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz
Legia Warszawa – Ruch Chorzów
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów
Korona Kielce – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk

15. kolejka – 8/9 listopada

Piast Gliwice – Górnik Łęczna
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
GKS Bełchatów – Cracovia
Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok

16. kolejka – 22/23 listopada

Piast Gliwice – Lech Poznań
GKS Bełchatów – Legia Warszawa
Cracovia – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz
Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Kraków – Górnik Łęczna

17. kolejka – 29/30 listopada

Piast Gliwice – Wisła Kraków
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
Górnik Łęczna – Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – GKS Bełchatów
Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz
Legia Warszawa – Cracovia

18. kolejka – 6/7 grudnia

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Zawisza Bydgoszcz – Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Bełchatów – Górnik Łęczna

19. kolejka – 13/14 grudnia

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Ruch Chorzów
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
Korona Kielce – Cracovia
Górnik Łęczna – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv