Sezon 2019/2020

Published on Czerwiec 3rd, 2019 | by admin

Terminarz Ekstraklasy 2019/20

Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2019/20. Mistrz Polski Piast Gliwice rozpocznie ligowe zmagania od domowego meczu z Lechem Poznań.Biorąc pod uwagę początek eliminacji do europejskich pucharów, mistrz Polski będzie rozgrywać mecze w soboty, a Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i Cracovia w niedziele. Do szóstej kolejki włącznie kluby te nie będą także rozgrywać meczów pomiędzy sobą. 

Terminarz Ekstraklasy 2019/20 

Kolejka 1 – 20-21 lipca 2019 

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 
Zagłębie Lubin – Cracovia 
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 
Piast Gliwice – Lech Poznań 
Raków Częstochowa – Korona Kielce 
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 
Wisła Płock – Górnik Zabrze 
ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk 

Kolejka 2 – 27-28 lipca 2019 

Cracovia – ŁKS Łódź 
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 
Korona Kielce – Legia Warszawa 
Lech Poznań – Wisła Płock 
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 

Kolejka 3 – 3-4 sierpnia 2019 

Arka Gdynia – Korona Kielce 
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 
Raków Częstochowa – Cracovia 
Wisła Kraków – Górnik Zabrze 
Wisła Płock – Lechia Gdańsk 
ŁKS Łódź – Lech Poznań 

Kolejka 4 – 10-11 sierpnia 2019 

Cracovia – Korona Kielce 
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 
Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 
Lech Poznań – Śląsk Wrocław 
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 
Wisła Płock – Legia Warszawa 
ŁKS Łódź – Piast Gliwice 

Kolejka 5 – 17-18 sierpnia 2019 

Arka Gdynia – Lech Poznań 
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 
Korona Kielce – Pogoń Szczecin 
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 
Piast Gliwice – Wisła Płock 
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 
Wisła Kraków – ŁKS Łódź 
Śląsk Wrocław – Cracovia 

Kolejka 6 – 24-25 sierpnia 2019 

Cracovia – Arka Gdynia 
Górnik Zabrze – Korona Kielce 
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 
Pogoń Szczecin – Wisła Płock 
Raków Częstochowa – Lech Poznań 
ŁKS Łódź – Legia Warszawa 

Kolejka 7 – 31 sierpnia-1 września 2019 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 
Lech Poznań – Cracovia 
Legia Warszawa – Raków Częstochowa 
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 
Wisła Płock – ŁKS Łódź 
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 

Kolejka 8 – 14-15 września 2019 

Cracovia – Piast Gliwice 
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 
Zagłębie Lubin – Wisła Płock 
Korona Kielce – Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk – Lech Poznań 
Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 
Raków Częstochowa – Arka Gdynia 

Kolejka 9 – 21-22 września 2019 (bez poniedziałku) 

Cracovia – Legia Warszawa 
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 
Lechia Gdańsk – Korona Kielce 
Piast Gliwice – Raków Częstochowa 
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 
Wisła Płock – Wisła Kraków 
ŁKS Łódź – Arka Gdynia 
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 

Kolejka 10 – 28-29 września 2019 

Arka Gdynia – Piast Gliwice 
Górnik Zabrze – Lech Poznań 
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 
Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 
Korona Kielce – Śląsk Wrocław 
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 
Raków Częstochowa – Wisła Płock 
Wisła Kraków – Cracovia 

Kolejka 11 – 5-6 października 2019 (bez poniedziałku) 

Cracovia – Górnik Zabrze 
Lech Poznań – Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 
Piast Gliwice – Legia Warszawa 
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 
Wisła Płock – Arka Gdynia 
ŁKS Łódź – Korona Kielce 
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 

Kolejka 12 – 19-20 października 2019 

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 
Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 
Jagiellonia Białystok – Cracovia 
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 
Korona Kielce – Wisła Płock 
Legia Warszawa – Lech Poznań 
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 
Wisła Kraków – Piast Gliwice 

Kolejka 13 – 26-27 października 2019 (bez poniedziałku) 

Cracovia – Pogoń Szczecin 
Lech Poznań – Zagłębie Lubin 
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 
Legia Warszawa – Wisła Kraków 
Piast Gliwice – Korona Kielce 
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 
ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 

Kolejka 14 – 2-3 listopada 2019 

Arka Gdynia – Legia Warszawa 
Cracovia – Lechia Gdańsk 
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 
Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź 
Korona Kielce – Zagłębie Lubin 
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 
Śląsk Wrocław – Wisła Płock 

Kolejka 15 – 9-10 listopada 2019 (bez poniedziałku) 

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 
Lech Poznań – Korona Kielce 
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 
Wisła Kraków – Arka Gdynia 
Wisła Płock – Cracovia 
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 

Kolejka 16 – 23-24 listopada 2019 

Cracovia – Zagłębie Lubin 
Górnik Zabrze – Wisła Płock 
Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia 
Korona Kielce – Raków Częstochowa 
Lech Poznań – Piast Gliwice 
Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź 
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 

Kolejka 17 – 30 listopada-1 grudnia 2019 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 
Legia Warszawa – Korona Kielce 
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 
Wisła Płock – Lech Poznań 
ŁKS Łódź – Cracovia 

Kolejka 18 – 7-8 grudnia 2019 

Cracovia – Raków Częstochowa 
Górnik Zabrze – Wisła Kraków 
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 
Korona Kielce – Arka Gdynia 
Lech Poznań – ŁKS Łódź 
Lechia Gdańsk – Wisła Płock 
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 

Kolejka 19 – 14-15 grudnia 2019 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 
Korona Kielce – Cracovia 
Legia Warszawa – Wisła Płock 
Piast Gliwice – ŁKS Łódź 
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław – Lech Poznań 

Kolejka 20 – 21 grudnia 2019 (bez meczów w niedzielę i poniedziałek) 

Cracovia – Śląsk Wrocław 
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 
Lech Poznań – Arka Gdynia 
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 
Pogoń Szczecin – Korona Kielce 
Wisła Płock – Piast Gliwice 
ŁKS Łódź – Wisła Kraków 

Kolejka 21 – 8-9 lutego 2020 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Cracovia 
Korona Kielce – Górnik Zabrze 
Lech Poznań – Raków Częstochowa 
Legia Warszawa – ŁKS Łódź 
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 
Wisła Płock – Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 

Kolejka 22 – 15-16 lutego 2020 (bez poniedziałku) 

Cracovia – Lech Poznań 
Górnik Zabrze – Arka Gdynia 
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 
Raków Częstochowa – Legia Warszawa 
ŁKS Łódź – Wisła Płock 

Kolejka 23 – 22-23 lutego 2020 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Raków Częstochowa 
Lech Poznań – Lechia Gdańsk 
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 
Piast Gliwice – Cracovia 
Wisła Kraków – Korona Kielce 
Wisła Płock – Zagłębie Lubin 
ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 

Kolejka 24 – 29 lutego-1 marca 2020 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 
Korona Kielce – Lechia Gdańsk 
Legia Warszawa – Cracovia 
Raków Częstochowa – Piast Gliwice 
Wisła Kraków – Wisła Płock 

Kolejka 25 – 4 marca 2020 

Cracovia – Wisła Kraków 
Lech Poznań – Górnik Zabrze 
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 
Piast Gliwice – Arka Gdynia 
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 
Wisła Płock – Raków Częstochowa 
ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin 
Śląsk Wrocław – Korona Kielce 

Kolejka 26 – 7-8 marca 2020 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Wisła Płock 
Górnik Zabrze – Cracovia 
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 
Korona Kielce – ŁKS Łódź 
Legia Warszawa – Piast Gliwice 
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin 
Wisła Kraków – Lech Poznań 

Kolejka 27 – 14-15 marca 2020 

Cracovia – Jagiellonia Białystok 
Lech Poznań – Legia Warszawa 
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 
Piast Gliwice – Wisła Kraków 
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 
Wisła Płock – Korona Kielce 
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa 

Kolejka 28 – 21-22 marca 2020 (bez poniedziałku) 

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 
Zagłębie Lubin – Lech Poznań 
Korona Kielce – Piast Gliwice 
Pogoń Szczecin – Cracovia 
Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 
Wisła Kraków – Legia Warszawa 

Kolejka 29 – 4-5 kwietnia 2020 

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 
Lech Poznań – Pogoń Szczecin 
Lechia Gdańsk – Cracovia 
Legia Warszawa – Arka Gdynia 
Piast Gliwice – Górnik Zabrze 
Wisła Kraków – Raków Częstochowa 
Wisła Płock – Śląsk Wrocław 
ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 

Kolejka 30 – 11 kwietnia 2020 

Arka Gdynia – Wisła Kraków 
Cracovia – Wisła Płock 
Górnik Zabrze – Legia Warszawa 
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 
Korona Kielce – Lech Poznań 
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 
Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 

Kolejka 31 – 18-19 kwietnia 
Kolejka 32 – 25-26 kwietnia 
Kolejka 33 – 2-3 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku) 
Kolejka 34 – 9-10 maja (bez poniedziałku) 
Kolejka 35 – 13 maja (kolejka w środku tygodnia) 
Kolejka 36 – 16-17 maja (sobota-niedziela) 
Kolejka 37 – 22-23 maja (piątek-sobota)

źródło: Ekstraklasa SA

Tags: , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv