Aktualności

Published on 27 marca, 2014 | by admin

Surowa kara dla kibiców Lechii Gdańsk!

Zakaz udziału w pięciu meczach wyjazdowych nałożyła na kibiców Lechii Gdańsk Komisja Ligi. To efekt użycia przez nich materiałów pirotechnicznych podczas niedawnego meczu z Lechem Poznań.

Reklama: Najtańsze suplement diety ! Zobacz koniecznie.

Do incydentu doszło w drugiej połowie sobotniego spotkania na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Jak czytamy w komunikacie Komisji Ligi, kibice z Gdańska “odpalili oni dużą liczbę materiałów pirotechnicznych, co doprowadziło do zadymienia płyty boiska i przerwania meczu na ponad dwie minuty”. Za karę zorganizowana grupa kibiców Lechii nie będzie mogła wybrać się na pięć najbliższych meczów ekstraklasy. To oznacza, że fani z Trójmiasta nie zobaczą na żywo żadnego z pozostałych wyjazdowych meczów swojej drużyny w tym sezonie.

– Przerywanie meczów nie może mieć miejsca. Zadymienie stadionu zawsze negatywnie odbija się na jakości widowiska i zawsze spotka się ze zdecydowaną reakcją. Takie zachowania obniżają wartość produktu, jakim jest Ekstraklasa, zarówno w telewizji, jak i dla widzów oglądających mecz na żywo na stadionie. Używanie pirotechniki podczas meczów piłkarskich jest nielegalne. Dopóki się to nie zmieni, trzeba się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami takich działań – uzasadnia Seweryn Dmowski, doradca zarządu Ekstraklasy SA.

Źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv