Stadiony

Published on 19 października, 2019 | by admin

Ratusz: „Nie potrafimy dzisiaj odpowiedzieć czy i kiedy zostanie podpisana umowa z Mirbudem”. A kibice wiersze piszą…

Dwa tygodnie minęły od dnia ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą wyroku w sprawie unieważnienia przetargu na remont stadionu Wisły Płock. Kibice tracą cierpliwość i… piszą do prezydenta wiersze.

Przypomnijmy – władze Płocka zdecydowały o unieważnieniu przetargu na remont stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, w którym jedyną ofertę złożyła firma MIRBUD na kwotę ok. 167 mln zł. Oferent odwołał się od tej decyzji do KIO, a ta 4 października br. odrzuciła argumentację władz miasta (w ofercie MIRBUDU ratusz stwierdził 19 niezgodności z Programem Funkcjonalno-Użytkowym) i stwierdziła, że oferta spełnia wymogi przetargu.

– Jesteśmy zadowoleni z faktu, że KIO rozwiało nasze wątpliwości co do oferty Mirbudu – powiedział nam wówczas Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza. – Teraz poczekamy na uzasadnienie, by poznać argumenty KIO. I pewnie będziemy przygotowywać się do podpisania umowy z Mirbudem – wyjaśniał.

Co zmieniło się od tego czasu? Niestety, nic… Może oprócz nieco mniej optymistycznej wypowiedzi płockiego ratusza na nasze pytanie czy i kiedy będzie podpisana umowa.

– Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy i kiedy zostanie podpisana umowa na budowę stadionu z firmą Mirbud – odpisał nam Hubert Woźniak. – Ostateczną decyzję o ewentualnym podpisaniu umowy podejmiemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej – zapewnił.

Jak podkreślił, sam fakt uznania argumentów Mirbudu przez KIO rozwiewa wiele wątpliwości Urzędu Miasta Płocka, ale, jak argumentuje: „rozstrzygając przetarg na zaprojektowanie i wykonanie tak dużego, kosztownego, i przeznaczonego na imprezy masowe obiektu, musimy mieć absolutną pewność, że postępujemy zgodnie ze wszystkimi zasadami”.

– Póki co, uzasadnienia orzeczenia KIO w naszej sprawie nie otrzymaliśmy. Wiemy tylko tyle, że powinno do nas dotrzeć w październiku. Musimy czekać – podsumował Hubert Woźniak.

Informację tę potwierdziliśmy w Krajowej Izbie Odwoławczej. Jak wyjaśniła nam Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowa KIO, sporządzenie uzasadnienia faktycznie wymaga czasu, ze względu na to, że skład orzekający najpierw uzupełnia orzeczenie, przygotowuje je w formie pisemnej i dopiero przekazuje dokument do sporządzenia odpisów dla stron. Uzasadnienie powinno jednak dotrzeć do płockiego ratusza w ciągu najbliższych dni.

Tymczasem płoccy kibice postanowili przyspieszyć decyzję władz miasta i ogłosili specjalny konkurs. Każdy, kto napisze hasło zachęcające do podpisania przez prezydenta Płocka umowy z Mirbudem, ma szansę wygrać koszulkę z napisem „Nowy stadion dla Nafciarzy”.

Trzeba przyznać, że kibice stanęli na wysokości zadania. Wybraliśmy kilka wierszyków – pełną listę znajdziecie w poście profilu Nowy Stadion Dla Nafciarzy.

„Andrzej bądź wyrozumiały, nowy stadion będzie wspaniały”.
„Prezydencie, prezydencie na ostatnim już zakręcie, daj nam stadion piękny, nowy, nie odrzucaj tej umowy. Jak już stanie w pełnej krasie, Wisła mistrzem w ekstraklasie”.
„Na umowie podpis złóż, niech powstaje stadion już”.
„Na umowę wciąż czekamy, firmę Mirbud pozdrawiamy”.
(AN) „Jak podpiszesz dziś umowę, wygrasz wybory samorządowe”.
„Panie prezydencie nowy stadion nich już będzie, nowy stadion inwestycja, a w kibicach jest ambicja, nowy stadion nam się marzy i sukcesy pan zobaczy”.
„Andrzej, Andrzej, weź nie zwlekaj, Weź się chłopie w końcu w garść, Na nowy stadion każdy czeka, Płock zasługuje na to już od lat!”.
„Andrzej kupię Ci długopis, tylko proszę złóż ten podpis”.
Nam najbardziej spodobała się kreatywność autora tego wiersza:

„Panie, Panie Nowakowski,
Gdzie jest ten nasz stadion boski?
Wisła czeka, fani też,
Więc długopis w ręce bierz!
Podpisz papier – jeden, drugi,
Czas budowy niby długi…
Efekt będzie jednak świetny,
„Wisła stadion ma przepiękny”.
Nieść się będzie w całej Polsce,
W każdym mieście i na wiosce.
Wierszyk udał mi się niezły,
Tekścik szybki, krótki, zwięzły.
Problem?
Hasło wymagane…
A więc niech już będzie ono dane:
„Pacta sund servanda? – ważne!
Zachowanie? – niepoważne!
Prezydentem być tu chciałeś?
Daj nam stadion! Obiecałeś!”.

źródło: petronews.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv