Aktualności

Published on 16 czerwca, 2015 | by admin

Raków w przypadku awansu zagra na Ludowym?

Raków Częstochowa dopiero w sobotę dowie się, czy w nowym sezonie zagra w I czy w II lidze. Niewykluczone, że w przypadku awansu ekipa spod Jasnej Góry swoje domowe spotkania rozgrywać będzie na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. To kolejny – po Górniku Zabrze – klub zainteresowany grą w Sosnowcu.

Stadion przy ul. Limanowskiego w dzielnicy Raków, gdzie swoje spotkania rozgrywają częstochowianie, nie spełnia wymagań koniecznych do gry na zapleczu ekstraklasy. Dlatego częstochowianie muszą szukać obiektu zastępczego. W mediach pojawiła się informacja, że mogą to być stadiony w Bełchatowie lub w Sosnowcu.

Fakt podpisania umowy Rakowa z sosnowieckim MOSiR-em potwierdza jego dyrektor Rafał Łydek. – Mamy podpisane umowy zarówno z Rakowem, jak i z Górnikiem Zabrze. Czy te kluby będą u nas grać, zależy tylko od nich – mówi Rafał Łydek. – Umowy z Rakowem i Górnikiem to umowy na udostępnienie obiektu, ale nie na organizację meczu – zaznacza.

Szef MOSiR-u dodaje, że w przypadku gry na Ludowym Górnika i Rakowa lub jednego z tych klubów priorytetem będą mecze Zagłębia Sosnowiec.

Raków, by w ogóle myśleć o grze w I lidze, musi w barażowym dwumeczu pokonać Pogoń Siedlce. W niedzielę w Siedlcach padł remis 1:1, rewanż w Częstochowie w sobotę.

źródło: Dziennik Zachodnik / ekstraklasa.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv