Stadiony

Published on 17 grudnia, 2019 | by admin

Radom: W oczekiwaniu na nową umowę

Choć nowy wykonawca jeszcze formalnie nie może cieszyć się z umowy na budowę stadionu i hali w Radomiu, to już odbył wizytę na placu inwestycji. Jej całkowity koszt przekroczy 170 mln zł.

Ostatnie dni obfitują w obiecujące wydarzenia w Radomiu. Najpierw radni zgodzili się dołożyć 16 mln zł, dzięki czemu oferta firmy Betonox mogła zostać przyjęta. Następnie miasto ogłosiło, że to właśnie Betonox ukończy zadanie, przed którym uciekło poprzednie zwycięskie konsorcjum.

Data ogłoszenia to 12 grudnia, dlatego trzeba odczekać 10 dni na uprawomocnienie się decyzji. Po tym terminie będzie można podpisać umowę i przystąpić – wreszcie! – do prac budowlanych nad Radomskim Centrum Sportu. Od chwili podpisania dokumentu Betonox będzie mieć rok na ukończenie inwestycji.

Wczoraj przedstawiciele miasta i Betonoxu pojawili się na placu budowy, który od ponad roku nie widział postępów. Przypomnijmy, że Radomskie Centrum Sportu (hala widowiskowa i stadion Raodmiaka) jest w budowie od maja 2016 roku.

W marcu 2019 miasto zerwało umowę z pierwszym wykonawcą z powodu ogromnych opóźnień. Później zwycięzca kolejnego przetargu (konsorcjum Erekta + Interiors) odstąpił od podpisania umowy na budowę. Całe zamieszanie kosztowało miasto kilkadziesiąt milionów, ponieważ całkowity koszt inwestycji zamiast 124 mln zł przekroczy już 170 mln zł.

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv