Aktualności

Published on 17 kwietnia, 2015 | by admin

Radio Łódź: “Pseudokibice zaatakowali gości w barze”

“Policjanci zatrzymali 16 pseudokibiców, którzy zaatakowali gości baru w Radomsku. Po pościgu, udało się ich zatrzymać, Odpowiedzą za zbiorowy atak na gości lokalu gastronomicznego.

Do zdarzenia doszło w barze przy ul. Kasztelańskiej w Radomsku. Wtargnęła tam grupa kilkunastu zamaskowanych mężczyzn. Część z nich miała na sobie barwy klubowe drużyny piłkarskiej Raków Częstochowa. W barze przebywało około 20 klientów.

Napastnicy zaatakowali dwóch z nich, jak się okazało kibiców miejscowej drużyny RKS Radomsko. Bili ich pięściami i kopali po całym ciele, po czym uciekli.

Ofiarami padło dwóch mężczyzn w wieku 17 i 24 lat. Nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń i po opatrzeniu opuścili szpital. Policjanci ruszyli w pościg za chuliganami. Na ul.Brzeźnickiej policjanci zatrzymali dwa samochody BMW, którymi uciekało 7 mężczyzn. Na ul.Krakowskiej zatrzymano forda modeno, którym uciekało 5 mężczyzn.

Czwarty z pojazdów, osobowy mercedes, uciekał droga krajową nr 91 w kierunku Częstochowy. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Witkowice na terenie województwa śląskiego.

Mężczyźni mieli ze sobą kominiarki, rękawiczki, ochraniacze na zęby, a nawet pałkę teleskopową. Podczas ucieczki wyrzucali te przedmioty z samochodów próbując się ich pozbyć.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zadecydował o przedstawieniu wszystkim zatrzymanym zarzutu czynnego udziału w zbiegowisku mającym na celu zamach na inną osobę lub mienie. Taki czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. “

źródło: Radio Łódź

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv