Aktualności

Published on 31 lipca, 2013 | by admin

Prawie co trzeci Polak oglądał transmisję meczu Lechia Gdańsk – FC Barcelona

Ponad 30 tys. ludzi na trybunach i ponad 4 miliony telewidzów śledziło mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną, który zakończył się remisem 2:2. Żadna inna transmisja w porze wtorkowego spotkania nie przyciągnęła przed odbiorniki tylu Polaków.

O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszył się mecz Lechii z Barceloną świadczą wyniki oglądalności. Spotkanie rozegrane na stadionie PGE Arena w Gdańsku przyciągnęło przed ekrany miliony widzów Telewizji Polskiej. Średnia oglądalność dla Jedynki wyniosła 4,039 mln osób przy udziałach wynoszących 30 proc. (grupa 4+; dane: Nielsen Audience Measurement). Oznacza to, że prawie co trzeci Polak, który miał wtedy włączony telewizor, śledził w TVP1 sensacyjny remis Lechii z Barceloną.

Największa widownia w czasie meczu (4 mln 515 tys. o godz. 22.39) nie przypadła jednak w momencie, kiedy najlepszy piłkarz świata Leo Messi strzelał gola. Stało się to wtedy, gdy na boisko wchodził Brazylijczyk Neymar. To był debiut nowej gwiazdy Barcelony.

Transmitowany w TVP1 Super Mecz był najchętniej oglądaną pozycją tego dnia. Udziały TVP1 wyniosły 16,6 proc., a Jedynka była liderem oglądalności nie tylko w trakcie spotkania, ale i w całym dniu.

W TVP Sport średnia oglądalność wyniosła 274 tys. widzów przy udziałach w wysokości 2,03 proc. (najwyższy moment oglądalności – 421 tys. o godz. 21.10).

Źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv