Aktualności

Published on 27 września, 2013 | by admin

Prace społeczne i zakazy stadionowe. Kibice usłyszeli wyroki za picie alkoholu

Sąd w Zamościu skazał kibiców za picie alkoholu na stadionie. Trzej młodzi ludzie usłyszeli wyroki miesiąca ograniczenia wolności. W tym czasie będą musieli poświęcić 40 godzin na prace społeczne. Kibicie dostali też dwuletni zakaz stadionowy.

Dwaj kibicie wpadli podczas niedzielnego meczu, rozgrywanego w Zamościu pomiędzy Hetmanem a Polonią Przemyśl.

– Mężczyzn spożywających w trakcie meczu alkohol wypatrzyli ochroniarze – dodaje Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Obaj kibice przekazani zostali policjantom.

Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 20 i 23 lat. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje która wnoszenia alkoholu na tego typu imprezy. Mundurowi skierowali więc wnioski o ukaranie kibiców.

W tym tygodniu Sąd Rejonowy w Zamościu skazał 20 i 23-latka na miesiąc ograniczenia wolności. Obaj skazani przepracować społecznie po 40 godzin. Dostali też dwuletni zakaz wejścia na stadiony.

– Podobna kara spotkała również 24-latka z Zamościa – dodaje Kopeć. – Podczas rozegranego na początku września meczu pomiędzy Hetmanem Zamość a Stalą Sanok, mężczyzna posiadał alkohol.

Za wnoszenie tego typu trunków na stadion grozi kara ograniczenia wolności albo co najmniej 2000 złotych grzywny.

źródło: dziennikwschodni.pl

Tags:


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv