Aktualności

Published on 14 kwietnia, 2015 | by admin

Portowcy pomagają Pogoni Lwów.

Pogoń Szczecin, Miasto Szczecin oraz Pogoń Baltica zaangażowały się w pomoc Pogoni Lwów. Legendarny klub ze Lwowa reaktywował się kilka lat temu. Obecnie jest klubem polonijnym i występuje w III lidze na Ukrainie.

W zespole gra wielu Polaków. Włodarze lwowskiej Pogoni mają jednak problemy organizacyjne i finansowe, dlatego też szukają wsparcia w Polsce. Pomocy udzieliło jej kilka innych zespołów. – Posiadamy informacje, że dużo kresowiaków wyjechało na teren Pomorza, dlatego zwróciliśmy się o pomoc – mówi Marek Chorbań, prezes Pogoni Lwów.

W Polsce jest duża liczba klubów, które nawiązują do historycznej Pogoni Lwów. Wśród nich jest także szczecińska Pogoń. Jej barwy i nazwa są powiązane z tradycją zespołu ze Lwowa.

Działacze ze Lwowa zwrócili się z prośbą o wsparcie do wielu szczecińskich firm i instytucji. Klubowi pomaga m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Duma Pomorza wraz z Miastem Szczecin zdecydowała się przekazać komplet strojów piłkarskich i piłki ekipie, która była jednym z pierwszych w przedwojennej Polsce klubów piłkarskich.

W sobotę sprzęt przekazały szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin, które rywalizowały w weekend we Lwowie w półfinale Challenge Cup.

źródło: pogonsportnet.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv