Published on 7 czerwca, 2014 | by admin

Policja zatrzymała 11 kiboli Widzewa

11 pseudokibiców z bełchatowskiej bojówki Widzewa Łódź zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniami o pobicia, udział w bójkach oraz przestępstwa narkotykowe. Według ustaleń policji, bojówka kiboli z Bełchatowa ma wszelkie znamiona zorganizowanej grupy przestępczej.

– Członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej brali m.in. udział w bójce, która miała miejsce 24 kwietnia 2014 roku w centrum Bełchatowa – mówi podinsp. Joanna Kacka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Wówczas doprowadzili do konfrontacji z połączonymi bojówkami GKS Bełchatów i Wisły Sandomierz.

Zebrany wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim materiał dowodowy wskazywał także na proceder narkotykowy prowadzony przez tych pseudokibiców. 4 czerwca doszło do pierwszych zatrzymań. W starannie przygotowanej akcji wzięli udział policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, antyterroryści z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Niemal w tym samym momencie funkcjonariusze wkroczyli do 11 mieszkań na terenie powiatu bełchatowskiego. – Zatrzymanych zostało 10 mężczyzn w wieku od 20 do 31 lat oraz jedna kobieta w wieku 20 lat – informuje Joanna Kącka. – Podczas przeszukań zabezpieczono na poczet przyszłych kar gotówkę, narkotyki oraz różne nośniki elektroniczne.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia oraz posiadania i udzielanie narkotyków. O kierowanie grupą podejrzewany jest 31-letni mieszkaniec Bełchatowa. Grozi mu do 10 lat więzienia. W stosunku do wszystkich zatrzymanych prokuratura zastosowała dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 2 do 10 tys. zł.

źródło: Dziennik Łódzki / TKB Dolsat

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv