Published on 24 września, 2013 | by admin

Policja wnioskuje o zamknięcie całego stadionu Cracovii do końca rundy jesiennej!

Po najspokojniejszych derbach Krakowa od lat Małopolski Komendant Wojewódzki Policji złożył do wojewody małopolskiego… wniosek o zamknięciu całego stadionu Cracovii do końca rundy wiosennej!

Taki wniosek nadinsp. Mariusz Dąbek złożył do Jerzego Millera w poniedziałek. Podstawą do tego było złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych poprzez użycie w czasie 186. krakowskiej Świętej Wojny środków pirotechnicznych przez kibiców Cracovii i Wisły. Fani Pasów w I połowie spotkania urządzili racowisko, które nie miało wpływu na przebieg gry. Fani Białej Gwiazdy rac nie odpalili, ale już obie grupy obrzucały się petardami hukowymi.

W okolicy sektora gości dochodziło też do spięć kibiców Wisły i Cracovii z ochroną. Po końcowym gwizdku jeden z fanów Wisły wtargnął też na murawę.

Wniosek o zamknięcie całego stadionu Pasów aż do końca rundy jesiennej wydaje się być jednak przesadzonym. Kiedy w listopadzie 2012 roku kibice Cracovii odpalili race w czasie meczu z Sandecją Nowy Sącz, na kolejne spotkanie zamknięty został jedynie sektor, na którym doszło do złamania przepisów ustawy, czyli sektor A.

źródło: sportowefakty.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv