Bez kategorii

Published on 16 lipca, 2020 | by admin

Pojawią się dwie nowe gry Pokemon

Dla fanów gier komputerowych seria Pokemon jest tym, czym dla hazardzistów w kasyno gry automaty online i związane z nimi darmowe spiny. To absolutna klasyka, która jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że otrzymamy kolejne dwie gry osadzone w świecie Pokemon.

Pokemon Unite

Pokemon Unite to pierwszy z nowych tytułów dla miłośników potworków. Mamy tu do czynienia z grą typu MOBA pochodzącą od Tencentu i The Pokémon Company. W zamierzeniu ma to być darmowa produkcja na urządzenia mobilne i konsole Nintendo Switch, gdzie gracze będą mogli na wybranej mapie toczyć pojedynki 5 na 5. Głównym zadaniem graczy ma być zebranie większej ilości punktów niż drużyna przeciwna. Ciekawym rozwiązaniem ma być to, że na tej samej mapie mogą spotkać się gracze korzystający ze smartfonów jak i Switcha.

Sama rozgrywka rozpoczyna się od poziomu pierwszego, kiedy to wraz z rozwojem i zdobywanym doświadczeniem możemy liczyć na nowe ataki czy ewolucje pokemona. Będziemy mogli zadecydować o tym, z którego ataku nasz pokemon będzie najczęściej korzystał i to właśnie on zostanie przez nas ulepszony.

Twórcy zapowiedzieli jednak, że odchodzą tu od modelu walki, gdzie jeden typ pokemona może być bardziej podatny na ataki innego typu. Podczas rozgrywki będziemy mogli wybierać zarówno te najbardziej znane jak i mniej popularne stworki, zwłaszcza takie jak Pikachu, Charmander, Squirtle, Bulbasaur, Clefairy, Charizard, Ivysaur. Ponieważ jest to gra MOBA, nastawiona będzie w szczególności na współpracę między graczami. Wciąż jednak nie znamy dokładnej daty premiery, choć możemy się spodziewać, że ogłoszona zostanie niebawem.

Pokemon Cafe Mix

Pod koniec czerwca zaprezentowana została gra Pokemon Cafe Mix. Jest ona dostępna za darmo na Nintendo Switch. To całkiem prosta produkcja, która na dysku ma zajmować jedynie 112 MB. Przeznaczona jest jedynie na przenośną wersję Switcha, przez co nie będzie można jej odpalić w trybie TV. Choć jest to darmowy tytuł, to możemy się spodziewać, że niedługo zostaną wprowadzone w nim mikropłatności.

Jako gra typu puzzle polega na łączeniu ze sobą ikon Pokémon. Naszym głównym zadaniem jest jednak budowa własnej kawiarni w Pokémon Café Mix. Będziemy mogli zatem łączyć ze sobą określoną liczbę ikon, uzyskiwać jak najwyższy wynik. Z biegiem czasu będziemy rekrutować nowe Pokemony do pomocy w kawiarni, poszerzać swoją ofertę kawiarni i menu. Ważne jest to, że każdy członek personelu posiada inną umiejętność, która może przydać się podczas rozwiązywania zagadek. W grze obecna jest specjalna waluta, którą otrzymujemy za wykonywane zadania. Dlatego też zapewne pojawi się tu też możliwość kupienia konta premium, specjalnych żetonów za prawdziwe środki pieniężne.

Kontrowersje

Pokemon Unity jeszcze przed premierą spotkało się ze sporą krytyką ze strony graczy. Oficjalna zapowiedź na YouTube ma o wiele więcej łapek w dół niż polubień. Gracze są zapewne zawiedzeni tym, że początkowo zapowiadano wielki projekt. Tymczasem otrzymują kolejną grę mobilną, która zapewne pełna będzie mikropłatności. Poruszenie w sieci można nieco porównać do tego, co się działo po ogłoszeniu Diablo na urządzenia mobilne. Z pewnością w obu przypadkach to nie takiego modelu rozgrywki oczekiwali gracze, którzy od lat wydają sporo na pokemony. Przyjdzie nam zatem poczekać na oficjalną premierę i pierwsze recenzje.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv