Aktualności

Published on 27 września, 2013 | by admin

0

Pogoń Szczecin obniża ceny biletów do końca sezonu

Od 20 do 40 złotych będą kosztować wejściówki na mecze portowców na Stadionie Krygiera. Obniżka związana jest ze słabą frekwencją na meczach w tym sezonie, mimo dobrej gry.

Sternicy Pogoni w piątek oficjalnie ogłosili obniżkę.

– Ostatni okres w klubie to czas rozmów, także nad frekwencją na stadionie. I choć sportowo jest OK, to puste trybuny nas smucą – przyznał Jarosław Mroczek, prezes Pogoni. – Chcemy zmaksymalizować ilość kibiców, a pojawiające się uwagi kibiców, także w mediach, pod naszym adresem na bieżąco monitorujemy i w klubie o tym rozmawiamy. Tyle że nie chcieliśmy działać na gorąco.

O tym, że z frekwencją jest krucho, pokazały już mecze z Legią (ok. 10 tys. widzów) czy Śląskiem (ponad 4 tys.). Przygnębiający był widok pustych sektorów na meczu pucharowym z ZawisząBydgoszcz (ledwo ponad 2 tys.). Wtedy jeszcze działacze pewne negatywne zjawisko trochę minimalizowali, ale po meczach z Lechią czy Wisłą (ok. 6 tys. na mecz) zmienili strategię.

Główne uwagi kibiców – zbyt wysokie ceny biletów i karnetów. Brak możliwości zakupu wejściówek on-line nawet przed samym meczem.

– Aby polepszyć frekwencję, powołaliśmy mały zespolik. Postanowiliśmy zmienić czy też odczarować system dystrybucji biletów. Chcemy, by był bardziej przyjazny, a sam dostęp do stadionu nie był związany z gehenną przejścia przez kołowrotki czy wylegitymowaniem się kartą kibica – podkreślał Mroczek.

Pierwszą zmianą było wprowadzenie nowego systemu sprzedaży on-line (już od meczu z Lechią).

– To pierwszy krok, a zależy nam, by bilet można było kupić za pomocą telefonu także pod samym stadionem. Wiemy, że do tego potrzebna jest sieć wi-fi, jednak to nie jest tylko kwestią naszej dobrej woli, ale i pewnych nakładów finansowych. Wysłaliśmy już zapytania ofertowe do firm. Nam nie zależy na klasie Rolls-Royce’a, ale z Poloneza też chcielibyśmy zrezygnować – obrazowo stwierdził prezes Pogoni. – Jak poznamy poziom cenowy, to zorientujemy się, kto nam może pomóc. Inną kwestią jest, czy miasto się w to włączy. Pod koniec roku damy znać, czy to się uda wdrożyć i kiedy – na wiosnę czy od nowego sezonu. Część naszych pomysłów związana przecież nawet z przebudową obiektu, więc nie jest to łatwa sprawa do realizacji.

Co się zmienia od piątku?

1. Ceny biletów – wchodzi obniżka

Sektory 3-6 było 40 zł jest 30 zł
Sektory 7-8 było 25 (normalny) i 20 (ulgowy) jest 20 i 15
Sektory 10-14 było i jest 20 i 15 (bez zmian)
Sektory 17-18 (rodzinny) było i jest 25 (mężczyzna), 15 (kobieta) i 10 (dziecko) – bez zmian
Sektory 19-20 (VIP) było 50 jest 40

– Od godziny 13 rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na mecz z Górnikiem już w nowych cenach – mówił Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni.

Jest również pomysł na sektor 9. Ten ma być przeznaczony dla studentów.

– Mało ich dotychczas było na Pogoni, więc na sektor 9 fundujemy im bilety. Muszą mieć jednak karty kibica. Będziemy to promować na uczelniach – mówił Mroczek.

Grzegorz Smolny, wiceprezes: – Karty kibica obowiązują przez 3 lata, więc nie powinien być to problem dla studentów.

Zmienią się też ceny karnetów, ale te na mecze Pogoni w 2014 roku (końcówka rundy rewanżowej i późniejsze spotkania w grupie mistrzowskiej). Spadek będzie znaczący:

Sektory 3-6 150 zł
Sektory 7-8 100 (normalny) i 75 (ulgowy)
Sektory 10-14 100 i 75 zł
Sektory 17-18 (rodzinny) 110 (mężczyzna), 75 (kobieta) i 50 (dziecko)
Sektory 19-20 (VIP) 200

– Stawki są naprawdę atrakcyjne. W pierwszym półroczu 2014 r. czeka Pogoń minimum 7 spotkań w Szczecinie, a może i 8, więc kupując karnet, zapłacimy za 5 spotkań – mówił Ufland.

– Pomyśleliśmy też o kibicach, którzy zdecydowali się zakupić karnety na jesień 2013 r., mimo uwag, że ceny są zbyt wysokie. Dla nich będą specjalne ceny – zapewniał Smolny.

I tak:

Sektory 3-6 75 zł
Sektory 7-8 50 (normalny) i 35 (ulgowy)
Sektory 10-14 50 i 35 zł
Sektory 17-18 (rodzinny) 55 (mężczyzna), 35 (kobieta) i 25 (dziecko)
Sektory 19-20 (VIP) 100

– Kolejną zmianą jest fakt, że rezygnujemy z dodatkowego cennika biletów na atrakcyjniejsze spotkania. Już tego w tym sezonie nie będzie, więc dziś wprowadzane ceny będą obowiązywać również na ciekawe spotkania w grupie mistrzowskiej czy np. rewanż z Lechem – mówił Mroczek. – Mieliśmy świadomość, że może z cenami biletów i karnetów na jesień pojechaliśmy za ostro przed sezonem. Jako zarząd szukamy zawsze złotego środka, a pieniądze z biletów przeznaczamy na działalność sportową. Stadion niestety nie zapełniał się, więc obniżamy ceny. Nasze propozycje, mam nadzieję, będą satysfakcjonujące.

– U podłoża tej decyzji leżała dobra gra Pogoni – przyznał Grzegorz Smolny. – Problem z frekwencją był – także przez ceny biletów, ale i warunki stadionowe. Nie poddajemy się, działamy i jeszcze przed meczem z Górnikiem rozpoczniemy kampanię promocyjną w mieście. Pojawią się billboardy, będą spoty i auto (Topmobile) w mieście, a w autobusach, tramwajach czy szkołach plakaty. Zmobilizowaliśmy kibiców do pomocy. Za darmo nie mogliśmy wpuszczać kibiców, bo przychody z dnia meczu powinny stanowić dużą część naszego budżetu.

– A jest tak, że klub zarabia, jak na mecz bilety kupuje 7 tys. widzów – dodał Mroczek.

Kampania promocyjna to też była sugestia fanów. Podobnie jak uczulenie ochrony na złe zachowania fanów na trybunach czy przed stadionem.

– Stan bezpieczeństwa na polskich stadionach zdecydowanie wzrósł. Nie ma rozrób, bijatyk. W Szczecinie też tego nie było od dawna i nie ma na to miejsca. Bolejemy, że są uwagi pod naszym adresem o biernym zachowaniu ochrony. Sprawdzamy kibiców wchodzących na stadion, kontrolujemy na bramach i nadal będziemy uczulać, by ochrona nie wpuszczała pijanych – zapewniał Jarosław Mroczek.

Na ostatnim meczu Pogoni z Lechią dwóch kibiców piło alkohol na trybunach. Wpadły, a sąd skazał ich na prace społeczne i na dwa lata wlepił tzw. zakaz stadionowy.

– Liczymy też na efektywniejszą współpracę z policją. Już pisałem do komendanta, by policjanci na mieście wykonywali swoje obowiązki, bo kibice piją w tramwajach czy mieście. Niech nie przymykają na to oczu – podkreślał szef szczecińskiego klubu.

Źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =

Back to Top ↑

frivfrivfriv