Aktualności

Published on 30 lipca, 2021 | by admin

Pogoń kończy rywalizację w europejskich pucharach

Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe 0-1 (0-1) z chorwackim NK Osijek w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy i jako pierwszy polski zespół zakończyła rywalizację w europejskich pucharach. Decydującego o awansie gola zdobył w 44. minucie László Kleinheisler. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Pierwszy celny strzał w meczu oddali gospodarze – w 15. minucie Petar Bočkaj uderzył z rzutu wolnego zza pola karnego prosto w ręce Dante Stipicy. Groźnie było też niecały kwadrans później, kiedy Ramón Miérez ruszył osamotniony na bramkę Pogoni, ale Kóstas Triantafyllópoulos świetnie przerwał jego atak.

Najciekawiej było tuż przed końcem pierwszej połowy. W 42. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu piłka spadła w końcu pod nogi László Kleinheislera, a niepilnowany reprezentant Węgier po rykoszecie uderzył niecelnie. Chwilę potem prawą stroną ruszył Damjan Bohar, na wysokości pola karnego płasko podał do Kleinheislera i ten pomiędzy nogami Triantafyllópoulosa dał Chorwatom prowadzenie. Już w doliczonym czasie gry po wrzutce w “szesnastkę” i strąceniu futbolówki w stronę dalszego słupka Sebastian Kowalczyk odegrał płasko przed bramkę do Luki Zahoviča, ale naciskany Słoweniec nie dał rady czysto uderzyć i akcję wyjaśnił Danijel Lončar.

Po przerwie Pogoń miała pierwszą niezłą okazję w 56. minucie. Z lewego skrzydła Rafał Kurzawa zszedł do środka i podał w pole karne do Kacpra Kozłowskiego, ale z jego uderzeniem bez problemu poradził sobie Ivica Ivušić. Dużo groźniej było po drugiej stronie boiska kilka minut potem. Kleinheisler poszukał sobie miejsca do strzału na 16. metrze i uderzył minimalnie obok słupka. Problemy Chorwaci mieli za to w 70. minucie po podaniu do Piotra Parzyszka. Mato Miloš nie porozumiał się z bramkarzem, blisko strzału na pustą bramkę był wprowadzony w II połowie napastnik, ale ostatecznie były obrońca Lechii Gdańsk wybił futbolówkę za linię końcową.

źródło: 90minut