Aktualności

Published on 24 lipca, 2013 | by admin

Pierwszy wyrok po meczu w Bydgoszczy

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, tysiąc złotych grzywny oraz trzyletni zakaz stadionowy – taki wyrok usłyszał jeden z czternastu kibiców zatrzymanych po sobotnim meczu piłkarskim w Bydgoszczy. Sprawy pozostałych będą rozpatrzone 5 sierpnia.

14 osób zostało zatrzymanych w związku z incydentem, do którego doszło podczas meczu ekstraklasy pomiędzy Zawiszą i Jagiellonią Białystok. Jako pierwszy wyrok usłyszał 30-letni sympatyk gospodarzy.

Został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, tysiąc złotych grzywny oraz otrzymał tzw. zakaz stadionowy na okres trzech lat. Oznacza to brak możliwości wstępu na wszelkie imprezy masowe na terenie kraju oraz na mecze rozgrywane przez polskie kluby lub reprezentację za granicą.

Wobec 12 podejrzanych o uszkodzenie mienia i wtargnięcie na teren imprezy masowej sąd odroczył rozpatrzenie sprawy, wyznaczając termin kolejnego posiedzenia na 5 sierpnia. Sześciu z nich otrzymało dozór policyjny.

Ostatni z zatrzymanych, 25-letni mieszkaniec Białegostoku, podejrzany jest o wtargnięcie na teren imprezy masowej oraz naruszenie nietykalności pracownika ochrony. W stosunku do niego prokurator zadecydował o prowadzeniu sprawy w postępowaniu zwykłym.

W trakcie meczu fani z Białegostoku nisząc ogrodzenie swojego sektora próbowali wbiec na boisko. Z kolei kilku kibiców Zawiszy w drugiej połowie próbowało przedostać się do pod sektor zajmowany przez sympatyków gości. Interweniowała ochrona.

Źródło: interia.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv