Aktualności

Published on 21 maja, 2018 | by admin

Piast na zbiórce Torcidy Gliwice

Przed meczem Górnika Zabrze z Wisłą Kraków, kibice Piasta Gliwice postanowili przybyć, na zaplanowaną na jednym z gliwickich osiedli zbiórkę Torcidy Gliwice. We wszystko wplątała się policja i do bezpośredniego starcia nie doszło.

150 osób na zbiórce Torcidy Gliwice
Kibice Piasta pojawili się na miejscu zbiórki wraz ze swoim układowiczem z Jastrzębia. Na miejscu czekało na nich ok 150 osób z Górnika Zabrze i ich zgód.

Torcida czekała ze sprzętem
„Jako, że nasz przeciwnik z gorszej strony miasta postanowił udowodnić wszystkim, że Kopernik należy do Górnika i tam zorganizowali zbiórkę przed meczem z Wisła Kraków, my postanowiliśmy urozmaicić im trochę tą słoneczną niedziele. Zbieramy się wspomagani przez naszego układowicza i zmierzamy na miejsce zbiórki kibiców Górnika. Jak to zwykle bywa kiedy Torcida Gliwice próbuje coś udowodnić także tym razem zebrało się pół województwa żeby wspomóc „potężną” Torcide Gliwice. Mimo liczebnej przewagi jaką miały dziewczyny z Górnika ruszamy w ich stronę bez zastanowienia. Jak się okazało liczebna przewaga nie wystarczyła tak wielkiej armii jaką się opisali i tradycyjnie wspomagają się rożnego rodzaju sprzętem.” – informuje fanpage Młode Gliwice.

Górnik z Wisłoką próbują kilka razy zaatakować
Relacja Torcida Gliwice:

„Dzisiejszy dzień zaczynamy od zbiórki wspólnej Kopernika i Łabęd, gdzie tych pierwszych wstawiło się około 40 osób + do tego około 80 osób z Łabęd ale końcowy efekt zbiórki wyniósł +/- 150 osób co jest zadowalającym wynikiem i pokazującym, że Kopernik zawsze był, jest i będzie z Górnikiem. Gdzieś około godziny 15:30 dostajemy telefon, że Piast jest na Koperniku i zmierza w naszą stronę co bardzo nas ucieszyło i bez namysłu biegniemy w ich stronę w około 120 osób ze zbiórki + dobiega ROW w 40 osób ale dobiegając widzimy, że już smutni panowie ich zachodzą i Piast się wycofuję. Próbujemy drugi raz z boku do nich podbiec ale smutni panowie byli już wszędzie i ostatecznie do niczego nie dochodzi, a gdyby już doszło to nie było by co zbierać. Liczba Piasta oceniana na około 50/60 (…) prawdopodobnie z Jastrzębiem, były samochody na jastrzębskich tablicach i kominiarki.”

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv