Aktualności

Published on 7 października, 2015 | by admin

Od dzisiaj do jednej bramki? Wspólne oświadczenie zarządu i fanatyków łódzkiego Widzewa.

Dziś wspólne oświadczenie wystosowały zarządy Reaktywacji i Stowarzyszenia Fanatyków Widzewa.

Drodzy kibice, bracia po szalu
Chcemy Was poinformować, że w miniony weekend doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami: Zarządu RTSu oraz Zarządu Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa. Kompletność reprezentacji kibiców uzupełnił w prowadzonych rozmowach przedstawiciel zarządu OSK „Tylko Widzew”. Przystępując do rozmów postawiliśmy sobie za wspólny cel uspokojenie napięć w widzewskiej społeczności. Chcieliśmy go osiągnąć poprzez wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, które w ostatnich tygodniach budziły nasze negatywne emocje. Za punkt wyjścia przyjęliśmy te elementy, które i tak stały się częścią debaty publicznej choćby za sprawą wywiadu udzielonego przez Grzegorza Waraneckiego czy też serii oświadczeń jakie opublikowało Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa. W naszej ocenie ich doprecyzowanie czy wręcz sprostowanie powinno przynieść korzyści nam wszystkim.

Wśród wielu budzących kontrowersję tematów na pierwszym miejscu pojawia się wątek obsługi cateringowej realizowanej w trakcie domowych meczów Widzewa. Pragniemy wspólnym głosem oświadczyć, że obsługa ta była i jest realizowana zgodnie z przyjętymi ustaleniami, a jej realizacja przynosi wymierne efekty finansowe również Widzewowi. Mając jednak na uwadze emocje jakie wzbudza ten temat informujemy, że intencją zarówno Zarządu RTS-u jak i Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa będzie takie usprawnienie działania tego elementu, które poprawi nie tylko funkcjonowanie samej obsługi, ale i transparentności realizowanej współpracy.

Jednocześnie nie bez echa przeszła sprawa dystrybucji zaproszeń na mecz Widzewa rozgrywany w Aleksandrowie. Zarząd Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa jeszcze raz chce podkreślić, że działania realizowane w tym zakresie przez kierowane przez niego stowarzyszenie pozwalały rozliczyć się z pozyskanych środków w sposób uzgodniony z klubem, a dodatkowe kwoty uzyskane w ramach dystrybucji biletów zostały wykorzystane przez stowarzyszenie do realizacji swoich celów statutowych m.in. do przygotowania widzewskich gadżetów rozprowadzanych obecnie na meczach Widzewa. Środki te nie były przeznaczane na prywatne potrzeby żadnego z kibiców. Działając wspólnie rozumiemy jednak, że towarzyszące również i tematowi dystrybucji biletów emocje obligują nas do ponownego przyjrzenia się zasadom naszej współpracy. Rozpoczęliśmy już stosowne działania. Jesteśmy przekonani, że ich efekty, podnosząc przejrzystość współpracy na linii RTS SFW, ostudzą emocje.

Pragniemy również zaznaczyć, że temat ochrony i zabezpieczenia naszych meczów domowych od początku nie budził wątpliwości żadnej ze stron. Potwierdzamy, że w początkowej fazie działania klubu Zarząd RTSu rozważał wykorzystanie kibiców w tej roli. Sam zwrócił się do nich z zapytaniem dotyczącym możliwej współpracy na tym obszarze. Jednak warunki postawione zarówno przez policję jak i administratorów obiektów na których rozgrywamy swoje mecze wykluczyły taką możliwość. Pojawiła się konieczność skorzystania z usług licencjonowanej ochrony.

Wypominany jako nadużycie temat sprzedaży pamiątek klubowych także nie znajduje odniesienia w faktach. Zarówno herb klubowy jaki i inne elementy, które mogłyby być tematem ewentualnej dyskusji znajdują się w rękach syndyka zarządzającego obecnie majątkiem upadłej spółki. W żaden sposób nie można tutaj mówić o nadużyciach, a już w szczególności wobec RTSu. Jeżeli temat pamiątek klubowych stanie się celem naszych wspólnych zainteresowań to zapewniamy Was, że zostanie on poprowadzony w sposób jak najbardziej transparentny z korzyścią dla całej naszej społeczności z szczególnym uwzględnieniem RTSu.

Wyjaśniliśmy sobie również kontrowersje związane z wydarzeniami jakie miały miejsce w ramach organizacji i przeprowadzenia meczu w Aleksandrowie. W sposób szczególny potraktowaliśmy wątek insynuacji związanych z pracą jednego z naszych kolegów. I ta sprawa została wyjaśniona w sposób satysfakcjonujący przede wszystkim dla niedoszłego kierownika ds. bezpieczeństwa, ale i również dla RTSu.

Chcąc temat rozwiązać kompleksowo informujemy, że naszymi sprawami zajęło się także Walne Zgromadzenie Członków RTS. Wspólnym głosem zdecydowało się ono unormować politykę informacyjną RTSu co w naszej ocenie w sposób niezwykle korzystny powinno wpłynąć na jakość przepływu informacji w obrębie całej społeczności widzewskiej.

Kończąc listę wątpliwości, zadrażnień i kontrowersji, a reprezentując również głos kibiców chcemy w ich imieniu przeprosić wszystkich obserwatorów ostatnich sporów, w tym w szczególności tych z nich, którzy atmosferą panującą na meczu ze Stalą Głowno poczuli się zaniepokojeni czy też urażeni. W ocenie nas wszystkich spora część tych emocji w ogóle nie była nam potrzebna. Nikt nie kwestionuje wkładu Grzegorza Waraneckiego w reaktywację Widzewa czy też potrzebę jego działania na rzecz klubu. Wspólnie z Zarządem RTSu doszliśmy jednak do przekonania, że najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich, będzie sytuacja, w której w życiu klubu Grzegorz zajmować się będzie innymi rzeczami mogącymi przynosić wymiernie korzyści a nie próbował zajmować się budowaniem relacji pomiędzy RTS-em, a jego kibicami.

Sukces musi rodzić się w bólu. Ostatnie wydarzenia traktujemy jak lekcję, którą każdy z nas musiał odebrać. Dzięki niej poznaliśmy i zrozumieliśmy się lepiej, przełamaliśmy trudności. Pora zająć się sprawami dla Widzewa najważniejszymi.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv