Bez kategorii

Published on 23 września, 2020 | by admin

Nowa edycja gry FIFA 21 – początek kolejnej piłkarskiej przygody

Nowa edycja gry FIFA 21 – początek kolejnej piłkarskiej przygody

Miłośnicy gier komputerowych zapewne jak co roku czekają na premierę nowej edycji gry z serii FIFA. Ten rok jednak jest trochę wyjątkowy i wiele osób zastanawia się pewnie, czy premiera kolejnej wersji FIFY się odbędzie? Otóż możemy już potwierdzić informację, że premiera nowej gry jest planowana na jesień.

Wszyscy lubimy grać w darmowe gry hazardowe, które mimo epidemii koronawirusa mają się dobrze. O ile rzeczywiste sporty utknęły w miejscu, wirtualne rozgrywki kontynuują swoją działalność na całego.

FIFA 21 Ultimate Team

Studio EA Sport, które jest twórcą serii FIFA, co roku dodaje nowe funkcje i usprawnienia do swoich gier. Mimo że do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz możemy poznać kilka zmian, które producenci planują w nowej wersji gry.

Najczęściej wspominanym w dyskusjach jest nowy tryb gry, czyli FIFA Ultimate Team. Ten tryb polega na zbieraniu kart z piłkarzami, które pozwalają stworzyć własną drużynę. Możesz w niej połączyć największe gwiazdy i piłkarzy z różnych drużyn. W twojej wymarzonej drużynie będa mogli się znaleźć czynni piłkarze, jak i ci, którzy już nie grają, ale są legendami piłki nożnej. Postacie legendarnych piłkarzy będzie można zdobyć dzięki tzw. „Ikonie”.

Tryb Ultimate Team jest oczkiem w głowie producentów gry, co łatwo zrozumieć, ponieważ właśnie ten tryb przynosi największe zyski z gry. Ultimate tryb posiada opcję kupna paczek kart losowych piłkarzy na prawdziwe pieniądze. Wielu zapalonych fanów wydaje ogromne pieniądze, aby kupić losowe karty i trafić w graczu takich jak Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Szansa trafienie w graczy wyższej ligi jest bardzo mała, co jednak nie przeszkadza bogatszym graczom wydawać na to ogromne pieniądze. W niektórych krajach wprowadzono zakaz kupowania kart online z użyciem kart kredytowych, uważając to za hazard. Polska jednak legalnie pozwala graczom na zakup paczek rzadkich kart.

Na jakie ulepszenia czekamy w FIFA 21?

Zdecydowana większość graczy, jak co roku, liczy na ulepszenia w trybach kariery menedżerskiej i piłkarskiej. W karierze menedżerskiej gracze mogą wybrać swój klub, trenera i prowadzić drużynę do sukcesu. Kariera piłkarska to możliwość stworzenia spersonalizowanego piłkarza, którego można rozwijać i ulepszać podczas gry. Miejmy nadzieję, że tryb kariery w końcu zostanie ulepszony i bardziej przystępny do grania.

Tryb Wirtualnych Klubów również ma swoich fanów. W tym trybie gracze wspólnie z innymi graczami mogą stworzyć drużynę piłkarską z własnych piłkarzy i grać przez internet z innymi wirtualnymi drużynami.

Rok temu w grze pojawił się też tryb Volta, czyli nowy system obrony, który był dodatkiem do FIFY 20. Jest to tryb ulicznych rozgrywek piłkarskich z luźniejszym zasadami i mniejszym składem drużynowym. Fani oczekują, że FIFA 21 będzie miała więcej gier ulicznych, które będą bardziej rozbudowane.

Szata graficzna już od wielu lat jest prawie niezmienna, więc ważne jest, aby nowa grafika FIFA 21 nie była kolejnym klonem poprzednich wersji z kilkoma nowymi odcieniami. Gracze zasługują na lepszą szatę graficzną i więcej funkcji, tym bardziej, że PES coraz bardziej depcze FIFIE po piętach i tylko czeka no ich kolejne potknięcie. PES powoli rośnie jako poważny rywal, dlatego FIFA musi dołożyć wszelkich starań, aby ich najnowsza wersja spełniła wszelkie oczekiwania miłośników piłki nożnej.

Data premiery i dostępne wersje

Niedawno pojawiła się oficjalna informacja, że gra zadebiutuje 9 października na PlayStation 4, xBoksa One i PC. Jest to trochę później niż poprzednie edycje gry z serii FIFA, które ukazywały się we wrześniu.

W sprzedaży będa dostępne trzy wydania FIFA 21:

  • Standardowa edycja, która gratis oferuje trzy złote paczki losowych kart, jeśli gracz zakupi tę wersję w przedsprzedaży.
  • Mistrzowska edycja będzie dostępna trzy dni przed premierą. Dodatkowo oferuje 12 paczek losowych kart.
  • Ultimate edycja i możliwość limitowania czasowo. Kupująć grę w przedsprzedaży gracz otrzyma niewymiennego piłkara.

Wersja na komputer i PS

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, gra wyjdzie na PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz oczywiście PC. Biorąc pod uwagę fakt, że premiera gry odbędzie się pod koniec roku, możemy spodziewać się, że gra wyjdzie również na PS5 oraz Xbox seria X, które to mają zadebiutować pod koniec 2020 roku.

Wersje PlayStation 5 i Xbox Series X będa posiadały szereg wizualnych usprawnień, nowy system oświetlenia i inne nowości. Jednocześnie wiadomo również, że wersja na komputer nie będzie zawierała niektórych najnowszych opcji nowej FIFY 21. Podobne praktyki firma EA Sport stosowała już wiele razy. Posiadacze komputerów będa musieli poczękać zapewne na wersję FIFA 22.

Polak zostanie „ikoną” FIFA 21

Karty ikon są bardzo cennymi kartami w grze i wiele graczy poluje na nie od bardzo dawna. Wśród legendarnych piłkarzy, którzy są przedstawieni na ikonach, możemy zobaczyć Pele, Diego Maradonę i nawet George Best.

W tym roku chodzą spekulacje, że do grona legendarnych piłkarzy może również dołączyć polski piłkarz Jerzy Dudek. Wszystko to na razie pozostaje w sferze plotek i życzeń fanów serii, ale mamy nadzieję, że te plotki się sprawdzą w przyszłości. Na ile jest to możliwe, że Jerzy Dudek dołączy do legendarnych ikon dowiemy się już za kilka miesięcy.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv