Bez kategorii

Published on 17 marca, 2021 | by admin

Niezwykłe miejsca w Polsce, które każdy powinien odwiedzić

Warszawska Starówka i krakowski Wawel, stoki narciarskie Zakopanego i Zamek w Malborku: powtarzamy tę samą listę atrakcji rok po roku, zapominając, że jest w Polsce wiele unikalnych miejsc, które nie są znane szerokiej publiczności tak dobrze, jak na to zasługują. O ile pogoda za oknem nie rozpieszcza, to bez wątpienia rozsądniej byłoby odpocząć w domu, zapominając o wszystkich problemach stojących za najlepszymi grami, wybieranymi za pomocą agregatorów witryn kasyn online. Z kasynem, takim jak lucky bird casino, przelecą ponure, zimne dni, a kiedy pogoda się poprawi, nadszedł czas na podróż. Zejdź z drogi i odkryj wydmy rywalizujące z wydmami w Holandii, fantastycznie piękne górskie jeziora i bajkowe zamki, które wyglądają, jakby zeszły ze starych książek.

Jezioro Morskoe Oko

Zielonkawo-niebieski kolor jeziora, otoczonego zalesionymi górami, jest tak imponujący, że wielu uważa je za najpiękniejszy zbiornik wodny w Tatrach. Ale wodę Morskiego Oka wyróżnia nie tylko bogata kolorystyka, ale także niesamowita czystość: to nie przypadek, że w jeziorze żyje pstrąg. Obejście zbiornika zajmie niecałą godzinę, a podróżnik zostanie nagrodzony niezwykłymi widokami z wielu platform widokowych. Ponieważ wzdłuż brzegu Morskiego Oka prowadzi wygodna ścieżka, spacer nie będzie męczący: wręcz przeciwnie, górskie powietrze nasycone zapachem drzew iglastych ożywi i doda energii.

Kaszubski Park Etnograficzny

Jeśli nie wiesz prawie nic o Kaszubach, powinieneś odwiedzić park etnograficzny poświęcony tej grupie etnicznej. A jeśli dużo o nich wiesz, to wycieczka jest po prostu obowiązkowa: w końcu czytanie książek to jedno, a co innego zobaczyć na własne oczy chaty chłopskie i rybackie, odwiedzić prawdziwą kuźnię i tartak, zwiedzanie kościoła i dworu. W sumie na terenie parku etnograficznego zgromadzono ponad 30 budowli z XVIII-XIX wieku, a jego prawdziwą ozdobą jest wiatrak. Nawiasem mówiąc, Kaszubski Park Etnograficzny jest najstarszym w Polsce: istnieje od ponad stu lat.

Zamek w Krasicinie

Wśród innych polskich zamków renesansowy zamek w Krasiczynie, położony zaledwie 10 km od Przemyśla, wyróżnia się nie wielkością czy szczególną starożytnością, ale pięknem, które możemy zobaczyć niemal w jego pierwotnej formie. Po wieloletniej przebudowie zakończonej w 2010 roku śnieżnobiałe ściany zamku ponownie zdobią piękne obrazy wykonane unikalną włoską techniką sgrafitto, będącą skrzyżowaniem malarstwa i rzeźbienia. Bogaty wystrój sprawia, że ​​zamek wygląda jak z bajki, a otaczający go park w stylu angielskim potęguje romantyczny nastrój. Oprócz wycieczki Zamek Krasiczyński oferuje inne rozrywki: bankiety, prezentacje i inne imprezy odbywają się w jego komnatach, a wesele można zamówić w kościele.

Słowiński Park Narodowy

Park położony w województwie pomorskim to prawdziwe królestwo wydm, zajmujące solidne terytorium około 500 hektarów. Wysokość wydm waha się od kilku do 30 metrów, poruszają się one powoli, zmieniając swoje położenie w ciągu roku. Dla wygody turystów w parku wytyczono wiele tras, pozwalających na zapoznanie się z wydmami oraz innymi miejscowymi biotopami – lasami sosnowymi i jeziorami. Wizytę w rezerwacie polecamy zarówno miłośnikom obcowania z przyrodą, jak i tym, którzy chcą po prostu odpocząć nad Bałtykiem.

Miasto Mszana Dolna

Do tego malutkiego miasteczka nad brzegiem Raby, dopływu Wisły, w zupełności pasuje określenie „Mały zolotnik, ale drogi”. Z daleka przypomina kolorową starą pocztówkę: biało-różowe domy pod dachami wyłożonymi dachówką prezentują się bardzo efektownie na tle ciemnozielonych gór otaczających miasto. Ludzie przyjeżdżają do Mszany Dolnej, aby odpocząć w spokojnej atmosferze i cieszyć się doskonałym wędkowaniem. Spodoba się tu również miłośnikom kajakarstwa, a wędrówki po Beskidach przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i doświadczonym turystom.

Indyjski Ethnopark „Tatanka”

Jeśli znajdziesz się we wsi Solca Mala w województwie łódzkim i nagle zobaczysz Indian w wojennych farbach i trzymających w rękach tomahawki, nie przejmuj się: właśnie trafiłeś do Tatanki. Tak nazywa się jedyny w Polsce indiański etnopark, założony w 2003 roku (nawiasem mówiąc, „Tatanka” z języka Indian Lakota oznacza „żubr”). Na jego terenie można zobaczyć wigwamy, ziemiankę indiańskich rzemieślników, mini-zoo ze zwierzętami z Ameryki Północnej i psami zaprzęgowymi, spróbować swoich sił w tradycyjnych sportach, takich jak łucznictwo czy rzucanie oszczepem, a następnie rozpalić ognisko i urządzić mały piknik. Wycieczka do „Tatanki” to wspaniała przygoda dla całej rodziny i oczywiście dzieci będą szczególnie zachwycone.

Jak widać, w Polsce jest wystarczająco dużo miejsc, które nie tylko wyróżniają się niezwykłą atrakcyjnością, ale również trafiają w przeróżne gusta. Nieważne, czy szukasz piękna architektury czy skarbów przyrody, chcesz odpocząć w ciszy, czy dołączyć do tradycji ludowych – na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv