Aktualności

Published on 1 kwietnia, 2015 | by admin

Nie będzie wątpliwości, która trybuna należy do Torcidy

Do 14 kwietnia można składać oferty w przetargu na dostawę i montaż krzesełek. Wiadomo już, że na stadionie będą białe, niebieskie i czerwone siedziska, z których utworzony zostanie napis: „ZABRZE” oraz… „TORCIDA”.

O tym, że na trybunie wschodniej powstanie napis: „ZABRZE” było wiadomo od dawna. Pomysł, by trybunę za bramką od strony ulicy Roosevelta przyozdobić „Torcidą” powstał na wczorajszym spotkaniu stowarzyszenia kibiców ze spółką „Stadion w Zabrzu”. W klubie wiedzą o inicjatywie sympatyków „Trójkolorowych”.

Kiedy krzesełka zostaną zamontowane? Przetarg na ich dostawę i montaż wystartował trzy tygodnie temu i potrwa do 14 kwietnia. Na wykonanie zadania (czyli również m.in. hydrofobizację elementów betonowych trybun, montaż wygrodzeń i barierek) wykonawca będzie miał 4 miesiące, czyli na pewno prace nie zakończą się przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Przy Roosevelta zadowolą się jednak ukończeniem przed nowymi rozgrywkami trybuny południowej („Torcidy”) – dzięki temu Górnik będzie mógłby grać w Zabrzu. Przypomnijmy, że od nowego sezonu zwiększa się minimalna pojemność stadionu w ekstraklasie – z 3 do 4,5 tys. Stadionem zastępczym dla Górnika jest obiekt w Bielsku-Białej.

Na trybunie południowej zmieści się 8 tysięcy kibiców, więc nawet ukończenie zaledwie jednego poziomu wystarczy, by spełnić licencyjny wymóg. Spółka „Stadion w Zabrzu” prognozuje, że na pokrycie całej trybuny potrzeba będzie około 2,5 miesiąca od podpisania umowy.

źródło: SportSlaski.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv