Bez kategorii

Published on 22 sierpnia, 2020 | by admin

Nastolatek wydał 20 tysięcy dolarów na Twitchu

Ze względu na ochronę nieletnich niejedno kasyno z bonusem na start bez depozytu jest zakazane osobom poniżej 18. roku życia. Niestety wiele innych rozwiązań online nie prowadzi weryfikacji czy kontroli graczy. Boleśnie przekonali się o tym rodzice pewnego nastolatka, który wydał na Twitchu ponad 20 tysięcy dolarów!

Przykra niespodzianka

Niedawno na Reddicie ukazał się post załamanego rodzica proszącego o pomoc. Pewna kobieta, która chciała zachować anonimowość, napisała, że jej syn wydał na Twitchu blisko 20 tysięcy dolarów. Opisała, że jej nastoletnie dziecko obciążyło kartę debetową kwotą 19 870,94 dolarów w okresie od 14 do 30 czerwca. Po kilku nieudanych próbach odzyskania pieniędzy zwróciła się o porady na tym popularnym portalu.

Nastolatek posiadał dostęp do konta rodziców i w okresie zaledwie 2 tygodni swoim ulubionym streamerom w grze Fortnite na Twitchu bez pytania o pozwolenie przekazywał tak zwane donejty. Załamana kobieta stwierdziła, że przez brak odpowiedzialności jej syn w ciągu kilkunastu dni wydał oszczędzone przez lata pieniądze. Syn przez ten czas zaczął sobie regularnie przelewać pieniądze z konta matki na kartę. Problem w tym, że kobieta stan swojego konta bankowego sprawdzała do tej pory jedynie dwa razy w miesiącu. W momencie zatem, kiedy zorientowała się, co się dzieje, na ratunek było już za późno.

Przez ten czas nastolatek wysyłał pieniądze takim gwiazdom Twitcha jak Tfue, Gorb i Ewokttv, rozgrywającemu Atlanta Falcons Kurtowi Benkertowi oraz Meyersowi Leonardowi z Miami Heat. Jak w pewnym z wywiadów matka stwierdziła: Kiedy zobaczyłam, że salda bankowe prawie się wyczerpały, niewiele brakowało, bym zemdlała. Na początku płakałam, nie wierzyłam, że mógł to zrobić. Matka próbowała skontaktować się ze streamerami z prośbą o zwrot pieniędzy, jednak nie przyniosło to spodziewanych skutków.

Kobieta wzięła na siebie odpowiedzialność za sytuację: Pracuję zbyt wiele godzin i nie poświęciłam wystarczająco dużo uwagi temu, co robił każdego dnia w Internecie. Jego wiedza internetowa absolutnie przerosła moją. Moim celem jest teraz ustalenie, dlaczego to zrobił, aby upewnić się, że nie popełni już nigdy tych samych błędów. Sam nastolatek ponoć nie zdawał sobie sprawy ze skali problemu do momentu, gdy dowiedział się od matki o 20 tysiącach.

Bank poinformował kobietę, że byłaby możliwość odzyskania pieniędzy, jeśli wytoczyłaby synowi sprawę sądową. Kobieta jednak na tak radykalne kroki nie chce się zgodzić. Próbowała kontaktować się z Twitchem, jednak nikt nie odpowiedział na jej listy, maile i telefony. Trudno stwierdzić, jak zakończy się cała historia. Większość pieniędzy powędrowała w ręce znanych i bogatych streamerów oraz gwiazd sportu, więc możliwe, że po nagłośnieniu sprawy zdecydują się na zwrot środków.

Niebezpieczne czasy

Niestety dziś platformy takie jak Twitch pokazują, że widzowie, zwłaszcza ci nieletni, łatwo mogą stracić kontrolę nad sobą. Dziś zbyt łatwo nieletni zyskują dostęp do wydatków online. Co jakiś czas słychać historie o tym, że dzieci wydały spore kwoty na gry czy zakupy online bez wiedzy rodziców.

Problemem jest także to, że dzieci dostają dostęp do specjalnych kont lub rodziców. Zaledwie kilka kliknięć dzieli je od wydania kilkuset czy kilku tysięcy złotych. Problem ten nasilił się w ostatnich miesiącach, kiedy w związku z pandemią wirusa i kwarantanną o wiele więcej osób zaczęło udzielać się na serwisach streamingowych z grami.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv