Bez kategorii

Published on 16 lipca, 2020 | by admin

Najlepsze miejsca do słuchania podcastów

Zarówno na smartfonach, jak i komputerach drogą internetową można oglądać filmy i seriale, grać w automaty typu jednoreki bandyta online czy też korzystać z gier multiplayer. Dziś coraz większym powodzeniem cieszą się także podcasty. Wiele osób zastanawia się, na jakiej platformie najlepiej słuchać takich audycji.

Czym są podcasty?

Podcasty to nic innego jak audycje, które można spotkać najczęściej w formie audio lub wideo. Prowadzone są regularnie lub od czasu do czasu przez osoby, które starają się zaciekawić odbiorców ciekawą tematyką. Bardzo często się zdarza, że te same materiały znajdziemy na YouTube, Facebooku, jak i w formie podcastów na wymienionych niżej platformach. 

Najpopularniejsze osoby związane z podcastami opowiadają o podróżach, mediach, filmach, muzyce, psychologii, ciekawostkach naukowych, historii czy też poruszają różne aspekty codziennego życia. Z reguły dostęp do takich audycji jest darmowy.

Spotify

Spotify to zapewne najbardziej popularny w Polsce serwis streamingowy z muzyką i podcastami, który oferuje konto darmowe oraz premium. To pierwsze ograniczone jest między innymi reklamami i ilością zmiany utworów na godzinę.

Dla miłośników podcastów stworzona została osoba kategoria, gdzie można znaleźć zarówno najpopularniejsze audycje jak i również początkujących twórców. W zakładce najpopularniejsze znajdują się między innymi takie podcasty jak: Polimaty 2, Rock i Borys, Wolność w remoncie, Kryminatorium, Rozmowy: Wojewódzki i Kędzierski.

Pocket Casts

Pocket Casts to jeden z najbardziej popularnych na świecie serwisów do słuchania podcastów. Dzięki niemu można zapoznać się z dziełami artystów z różnych części globu, jak i kategorii. Podobnie jak Spotify oferuje model odtwarzania za darmo oraz premium z kilkoma udogodnieniami.

Na stronie głównej znajdziemy najpopularniejsze podcasty, podzielone na kategorie, w zakładce trendy. Dostępna jest tutaj między innymi synchronizacja między urządzeniami, wyszukiwanie według gustu, możliwość zapisywania audycji w chmurze czy odtwarzanie ze zmienną prędkością.

Overcast

Overcast to aplikacja dedykowana użytkowników urządzeń Apple. Ten prosty odtwarzacz podcastów z funkcją Smart Speed, funkcją Voice Boost i inteligentnymi listami odtwarzania od pewnego czasu cieszy się sporą popularnością. Jego użytkownicy mogą liczyć a słuchanie audycji w trybie offline, spersonalizowane rekomendacje, niestandardowe listy odtwarzania, powiadomienia o nowych odcinkach, zmienną szybkość odtwarzania. Można wybrać w tym wypadku wersję darmową lub Overcast Premium za 9,99 USD rocznie.

Google Podcasts

Google Podcasts to z kolei darmowa aplikacja mobilna na Androida do słuchania różnych audycji. Użytkownicy mogą w jej przypadku subskrybować i odsłuchiwać wszystkie ulubione podcasty, odkrywać zupełnie nowe programy i odcinki, przeglądać popularne i zyskujące popularność programy z różnych kategorii. Aplikacja umożliwia między innymi szybsze odtwarzanie lub pominięcie niektórych fragmentów, śledzenie historii odtwarzania, pobierania, wyszukiwanie podcastów za pomocą wyszukiwarki Google i Asystenta Google.

Podbean

Na świecie dużym powodzeniem cieszy się także Podbean. Jest to łatwy w obsłudze odtwarzacz podcastów, który wyposażony jest w intuicyjny i przyjazny interfejs. Można tu za darmo przesyłać strumieniowo lub pobierać swoje ulubione podcasty. Na użytkowników czekają tu miliony kanałów podcastów, w tym dostępne od gwiazd, popularnych dzienników, stacji telewizyjnych.

Aplikacja zapewnia również spersonalizowane rekomendacje na podstawie historii, konfigurowalne listy odtwarzania, zmianę prędkości odtwarzania, wyłącznik czasowy, możliwość zintegrowania z różnymi urządzeniami. Można także otrzymywać w niej powiadomienia o nowych odcinkach podcastów, samemu korzystać z nagrywania podcastów.

Polecamy również takie aplikacje jak: Podcast Addict, CastBox, iTunes, Podcast Go, Lecton.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv