Aktualności

Published on 7 lipca, 2021 | by admin

Najlepsi piłkarze w Polsce

Którego z najlepszych polskich piłkarzy wszechczasów wybrałbyś do swojego wymarzonego składu  reprezentacji Polski? Ciężki wybór! Koniecznie trzeba uwzględnić takie legendy jak Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek, prawda? Grali w różnych epokach, ale pozostają wysoko oceniani jako jedni z najlepszych piłkarzy z Polski. I choć reprezentacja Polski jeszcze nie wygrała mistrzostw Europy UEFA, to zdobyła złoto na igrzyskach olimpijskich w 1972 roku. Więc kto jest najlepszym polskim piłkarzem?

Aleja gwiazd

Aby zakwalifikować się na naszą listę, zawodnik musi urodzić się w Polsce lub grać w reprezentacji Polski. Chociaż, może dla zabawy, dobrze byłoby dodać jeszcze jedną kategorię. Pomyślmy: który ze sportowców uwielbia zabawiać się grając w pokera online, przecież to też sport!

Niektórzy z tych piłkarzy są nie tylko najlepsi z Polski, ale także zaliczają się do najlepszych piłkarzy wszechczasów. W naszym małym podsumowaniu zobaczysz więc zarówno emerytowanych, jak i nowych graczy. Jednym z nowych zawodników, na których należy uważać w nadchodzących latach, jest Kacper Łazaj, który zadebiutował w wieku 17 lat. Ma naprawdę mnóstwo potencjału!

Trochę historii

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, kim są obecnie najlepsi polscy piłkarze lub kto jest największym polskim piłkarzem wszechczasów, ta lista jest właśnie dla Ciebie!  Jeśli jesteś miłośnikiem sportu, możesz skorzystać z tej listy popularnych polskich piłkarzy, aby odkryć nowych sportowców, których oglądanie może Ci się naprawdę przypaść do gustu.

Nie da się ukryć, że piłka nożna to popularny sport w Polsce. Setki tysięcy ludzi gra w piłkę nożną regularnie, amatorsko ale także w klubach.  Pierwsze kluby piłkarskie powstały na początku XX wieku, a reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegrała w 1921 roku. Reprezentacja Polski w piłce nożnej zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA 1974 i 1982, złoty medal w 1972, srebrny medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 i 1992. Te zwycięstwa mogą jednoznacznie sugerować, że Polacy wiedzą co robią na  boisku.

Najlepsi polscy piłkarze wszechczasów

W Polsce zawsze byli znakomici zawodnicy, którzy błyszczeli dla swoich klubów i reprezentacji.

Na pierwszy ogień idzie Robert Lewandowski. To bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych polskich piłkarzy. Gra jako napastnik w klubie Bundesligi Bayern Monachium i jest kapitanem reprezentacji Polski. Jest znany ze swojego ustawienia, techniki i wykończenia, a obecnie jest uważany za jednego z najlepszych graczy na świecie i jednego z najlepszych napastników w historii Bundesligi. Strzelił ponad 500 bramek w karierze dla swoich klubów i Polski.

Lewandowski był jednym z najlepszych graczy na potrójnej pozycji Bayernu, wliczając zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA w latach 2019–20. Jest jednym z zaledwie dwóch zawodników, którzy osiągnęli europejską potrójną koronę, będąc jednocześnie królem strzelców we wszystkich trzech rozgrywkach.

Dumny reprezentant ojczyzny

Robert Lewandowski gra w reprezentacji Polski od 2008 roku. Pierwszego gola dla reprezentacji Polski strzelił w meczu z San Marino. Mecz zakończył się wynikiem 2-0. Rozegrał ponad 110 meczów i był reprezentantem Polski na UEFA Euro 2012, Euro 2016 i Mistrzostwach Świata FIFA 2018.

Zdobywając 63 gole na arenie międzynarodowej, Lewandowski jest najlepszym strzelcem wszech czasów dla Polski. W 2015 roku zdobył również nagrodę IFFHS World Top International Goal Scorer. Ośmiokrotnie został wybrany Polskim Zawodnikiem Roku.

Lewandowski był czterokrotnie wybierany do gracza sezonu VDV Bundesligi. Strzelił ponad 200 bramek w Bundeslidze, osiągając wiek szybciej niż jakikolwiek inny zagraniczny gracz i jest najlepszym strzelcem zagranicznym wszechczasów w lidze.

Ponadto pięciokrotnie zdobył nagrodę króla strzelców Bundesligi. Otrzymał cztery rekordy Guinnessa za najszybszy rekord pięciu bramek we wszystkich najważniejszych ligach piłkarskich Europy. Strzelił 5 goli w 9 minut w 9 minut przeciwko Vfl Wolfsburg w 2015 roku.

Być może gdyby reprezentacja Polski była tak silna jak w latach 70. i 80., mógłby wygrać trofea z własnym krajem, jak najlepsi polscy piłkarze wszechczasów, którzy są obecnie na emeryturze.

Żywa legenda

Jednym z najlepszych polskich piłkarzy wszechczasów jest Zbigniew Boniek. Był pomocnikiem, który potrafił też często grać jako prawoskrzydłowy i drugi napastnik. Pelé wybrał go jako jednego ze 100 najlepiej żyjących piłkarzy w 2004 roku.

W 80 meczach w swojej międzynarodowej karierze Boniek strzelił 24 gole i zagrał na trzech kolejnych mistrzostwach świata, pomagając Polsce w zajęciu 3. miejsca w 1982 roku i utworzeniu Drużyny Turnieju. W 1978 roku trafił do zespołu Jacka Gmocha i strzelił dwie bramki przywiezione na tamtym turnieju przeciwko Meksyku. Cztery lata później Boniek był już liderem zespołu, w którego skład wchodzili najlepsi polscy piłkarze wszechczasów.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv