Bez kategorii

Published on 26 stycznia, 2021 | by admin

Najbardziej wpływowi polscy blogerzy

Osoby regularnie korzystające z Internetu na pewno wielokrotnie odwiedzają różnego rodzaju serwisy. Mają też swoje ulubione kasyno internetowe GG.Bet, albo różnego rodzaju blogi, co jest sprawą dość oczywistą, bo nietrudno chyba zauważyć, że publikowane na wysokiej jakości blogach są po prostu atrakcyjne dla czytelników i w związku z tym chętnie odwiedzane. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, które z polskich blogów są najpopularniejsze?

Zanim przejdziemy do konkretnych informacji, musisz zdać sobie sprawę z tego, że ocena popularności bloga nie jest sprawą tak do końca trywialną. Wszystko bowiem sprowadza się do tego, jakie aspekty weźmiemy pod uwagę. Można bowiem oceniać na przykład wartość reklamową, czyli skuteczność przekazu i zasięg odbiorców, jaki mają publikowane przez danego blogera posty. Innym kryterium oceny jest syntetyczna liczba określająca liczbę odwiedzających witrynę internetową pod danym adresem. Ta druga metoda daje niewłaściwe wyniki w przypadku prowadzenia przez daną osobę także na przykład kanału na YouTube lub stron w serwisach społecznościowych takich jak Instagram lub Facebook.

My oparliśmy się więc na dostępnych w internecie informacjach i na tej podstawie określiliśmy stopień popularności i wpływowości jednocześnie. Naturalnie nie są to konkretne pomiary, ale po prostu subiektywne wrażenia poparte jednak suchymi danymi. Podzieliliśmy więc blogerów na poszczególne kategorie zgodnie z tematyką, jaką się zajmują. Nie powinniśmy być jednak zaskoczeni, że na pierwszym miejscu znajdują się osoby zajmujące się modą.

Moda i szeroko pojęty styl życia

Bez wątpienia najpopularniejszą i najbardziej znaną polską blogerką modową jest Julia Kaczyńska. Być może sporej liczbie osób nazwisko to niewiele powie, ale jeśli zamiast tego użyjemy nazwy jej bloga, czyli Maffashion, to sytuacja się zapewne radykalnie zmieni. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Julia Kaczyńska zgromadziła na koncie największą liczbę wyróżnień i nagród ze wszystkich osób działających na polskiej scenie blogów modowych. Była ona na przykład człowiekiem roku, pojawiła się w popularnym na całym świecie internetowym magazynie modowym Lookbook, a jej propozycje są uważnie śledzone przez ludzi z całego świata. Ponadto Julia Kamińska  tworzy także swoje własne ubrania pod marką Staff by Maff i nawiązała współpracę ze światowymi markami, jak na przykład Oriflame.

Pozostałe blogi modowe, jakie cieszą się ogromną popularnością w polskim Internecie to między innymi witryna Alice Point, czyli Alicji Zielasko oraz Fashionelka, którą prowadzi Eliza Wydrych. Pierwszy z tych blogów zawdzięcza swoją renomę także skupianiu się na kreacjach dostępnych dla przeciętnej kieszeni, w czym właśnie specjalizuje się Alicja Zielasko. Drugi natomiast prowadzi szeroko zakrojoną działalność obejmującą nie tylko modę samą w sobie, ale także tematykę kulinarną, podróżniczą, opiniotwórczą i ogólnie lifestyle’ową. Warto także rzucić okiem na przykład na blogi Macademian Girl, Kasi Tusk oraz Jessiki Mercedes.

Jednak moda to niekoniecznie domena kobiet. Na liście najbardziej poczytnych i wpływowych polskich blogów modowych musi się znaleźć także prowadzony przez mężczyznę i skierowany do mężczyzn blog o nazwie Ekskluzywny Menel. Jego autorem jest Kamil Pawelski, którego dzieło znacząco wybija się spośród wszystkich serwisów modowych przeznaczonych dla mężczyzn.

Technologia, motoryzacja i ciekawostki

Wśród blogów typowo technologicznych na pierwszym miejscu pojawia się Spidersweb prowadzony przez zespół pasjonatów kierowanych przez Przemysława Pająka. I choć w wielu miejscach pojawiają się opinie krytyczne wobec poziomu merytorycznego lub stronniczości niektórych publikacji, to jednak nie można zaprzeczyć temu, że w branży technologicznej Spidersweb jest zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej poczytnym blogiem.

Inne serwisy internetowe tego typu, na jakie warto zwrócić uwagę to prowadzony przez Grzegorza Marczaka antyweb.pl, a za nim idą kolejno AK47.pl (Artur Kurasiński), mediafun.pl (Maciej Budzich), czy też kominek.tv (Tomasz Tomczyk).

Z kolei z serwisów o charakterze motoryzacyjnym warto zwrócić uwagę na przykład na prowadzony od dwóch lat przez znanego dziennikarza motoryzacyjnego serwis Autoblog.pl (który opiera się na platformie Spidersweb). Inne ciekawe witryny tego typu to autokult.pl oraz autocentrum.pl.

A jeśli brać pod uwagę blogi specjalistyczne, poświęcone konkretnej tematyce, w niektórych wypadkach niszowej, to należy przede wszystkim wspomnieć o Vortalu Rzeczy Paranormalnych. Jest to serwis internetowy, który poświęcony jest szeroko pojmowanej tematyce paranormalnej, ale w odróżnieniu od typowych witryn tego typu, z czysto sceptycznym i analitycznym podejściem rozwiewającym w ten sposób wiele mitów i fałszywych przekonań.

Kulinaria

Inną niezwykle popularną kategorią blogów są te wszystkie witryny, które poświęcone zostały tematyce kulinarnej. Trudno się temu dziwić, każdy przecież musi jeść, by żyć, a niektórzy żyją głównie po to, by dobrze zjeść… a blogi kulinarne stanowią w tym momencie nieocenioną pomoc i nieograniczone wręcz źródło inspiracji i pomysłów.

Uważamy, że najlepszym i najbardziej wpływowym polskim blogiem jest jadlonomia.com prowadzona przez Martę Dymek. Znajdziemy tutaj liczne przepisy na wszelkiego rodzaju potrawy, desery, sałatki i tak dalej. Do tej cenne porady kulinarne oraz triki ułatwiające codzienne czynności w kuchni oraz powodujące, że nawet największe beztalencia dadzą radę przygotować naprawdę pyszne dania! Co warte podkreślenia, Jadłonomia jest blogiem skierowanym prawie wyłącznie do wegan, jako że jego autorka hołduje weganizm jako styl i filozofię życia. A jednak zyskała sobie mimo tego ogromną popularność.

Inne godne uwagi serwisy internetowe tego typu to na przykład rozkoszny.pl. Nazwa tej witryny pochodzi w prostej linii od jej twórcy, czyli Michała Korkosza. Tu z kolei swoje sanktuarium znajdą miłośnicy deserów. Michał Korkosz specjalizuje się bowiem w ciastach, tartach, babkach i różnego rodzaju łakociach. Ponadto wiele przepisów wykorzystuje rozwiązania z kuchni hiszpańskiej, którą autor bloga doskonale zna i uwielbia.

Inne godne uwagi blogi kulinarne to między innymi ervegan.com, qmamkasze.pl oraz whiteplate.com. Na każdym z tych blogów znajdziemy liczne przepisy, z którymi poradzą sobie nawet zupełni laicy. A ponadto na uwagę zasługują różnego rodzaju ciekawe zestawienia i pomysłowe danie. Do miana absolutnego hitu zasługują zaproponowane przez qmamkasze.pl pierogi z kiszoną pokrzywą – danie to może na pozór wygląda cokolwiek niepokojąco, ale w rzeczywistości jego smak zaskoczy każdego!

Sport

Sporą popularnością cieszą się także blogi o szeroko pojętej tematyce sportowej. Przy czym w tym gronie znajdziemy witryny poświęcone głównie ćwiczeniom mającym na celu poprawę kondycji lub sylwetki, a także skupione na rozwoju umiejętności w danym sporcie. Inne to z kolei blogi poświęconej konkretnej dyscyplinie.

Do tej pierwszej grupy do najpopularniejszych możemy zaliczyć na przykład bloga codzienniefit.pl oraz jestesfit.com. Możemy na nich znaleźć liczne poradniki dotyczące zdrowego stylu życia oraz ćwiczeń do codziennego wykonywania. W drugiej grupie wyróżnia się bez wątpienia blogbiegacza.pl oraz fitnonstop.pl. Ten pierwszy skupia się na bieganiu, a drugi na jeździe rowerem.

Z kolei wśród blogów poświęconych konkretnym dyscyplinom należy wymienić na przykład weszlo.com oraz gwiazdybasketu.pl

Powyższy tekst ma charakter wyłącznie informacyjny. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dlatego w Polsce dozwolone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv