Aktualności

Published on 12 lipca, 2013 | by admin

Mundial 2014. Kibicowanie zakazane na Maracanie?

Już wkrótce kibice zgromadzeni na słynnej Maracanie mogą być karani za używanie instrumentów, wnoszenie flag, zdejmowanie koszulek, a nawet… wstawanie z miejsc. Wszystko w myśl nowych, absurdalnych przepisów, które chce wprowadzić w życie administrator obiektu.

Brazylijczycy są w szoku. Działacze chcą zniszczyć im święto, jakim jest dla nich mecz piłki nożnej. Na zmodernizowanej na mistrzostwa świata legendarnej Maracanie zakazane może być nawet wstawanie z siedzisk.

FIFA zdążyła już zakazać flag i instrumentów podczas przyszłorocznego mundialu. Czy pójdzie krok dalej?

Będziemy dyskutować o zmianie stadionowych przepisów – powiedział Joao Borba, prezydent Maracana Consortium, zarządcy obiektu. – Chcemy, by na meczach nie było flag, petard i oglądania spotkania na stojąco – przyznał.

W raporcie przygotowanym przez operatora Maracany jest także zapis mówiący o tym, że kibice nie będą mogli zdejmować koszulek. Nowe przepisy mają dotyczyć również rozgrywek ligowych. Na mogącym pomieścić niemal 80 tysięcy ludzi stadionie swoje mecze rozgrywają Fluminense, Flamengo, Vasco da Gama i Botafogo. Pierwszy z wymienionych klubów już podpisał wstępną zgodę na zaproponowane zmiany.

Dziennikarze podkreślają, że tego typu pomysły zabijają futbol. Brazylijczycy od lat słynęli z żywiołowego dopingu – gry na bębnach, odpalania sztucznych ogni, rzucania serpentyn i prezentowania sektorówek.

Źródło: sport.pl

.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv