Aktualności

Published on 19 czerwca, 2015 | by admin

Mecz o I ligę zobaczy ograniczona liczba widzów.

Podczas barażu Rakowa z Pogonią Siedlce nie zostanie pobity rekord frekwencji obecnego sezonu. Klub informuje, że w związku z przepisami ustawy o imprezach masowych sobotnie spotkanie, które może zadecydować o awansie częstochowskiego klubu do I ligi, obejrzy ograniczona liczba kibiców.

Miejski Stadion Piłkarski Raków ma 2500 miejsc siedzących i według przepisów taka liczba osób może obejrzeć sobotni rewanż, którego stawką jest awans do I ligi.

– Mimo rozmów z władzami miasta i policją nie udało nam się znaleźć wyjścia z obecnej sytuacji. Zaproponowane przez nas rozwiązania nie zostały zaakceptowane – informuje Raków. – W ostatnim czasie byliśmy kilkakrotnie poinformowani, że w razie sprzedaży większej liczby wejściówek klub mogą dotknąć daleko idące konsekwencje prawne. Jest nam niezmiernie przykro, że baraż obejrzy ograniczona liczba kibiców. Niestety, nie mamy wpływu na zaistniałą sytuację.

W klubie są pewni, że w sobotę miejsca na stadionie zabraknie dla wielu kibiców. Bilety sprzedawały się bardzo dobrze, w czwartek po południu zostało ich około tysiąca, a w piątek prawdopodobnie sprzedana zostanie ostatnia pula.

– Serce mnie boli, bo pamiętam mecz z Koszarawą Żywiec z 2005 roku, atmosferę i wielką radość. Wtedy na stadionie było chyba z 8 tysięcy ludzi, teraz będzie dużo, dużo mniej – żałuje prezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk. – Musimy przestrzegać prawa, nie mogliśmy ryzykować. Możemy tylko mieć nadzieję, że w przyszłości nie będziemy zmuszeni odmawiać kibicom wejścia na stadion. Że każdy będzie mógł przyjść i obejrzeć mecz w fajnych warunkach.

źródło: rksrakow.pl / sport.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv