Aktualności

Published on 31 grudnia, 2015 | by admin

List otwarty do Rady Miasta od kibiców Odry Opole

List otwarty Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole “Jedna Odra” w związku z wynikami głosowania Rady Miasta nad uchwałą o wieloletnim planie współpracy miasta Opola i klubów sportowych.

Opole, 30.12.2015 r.
Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole “Jedna Odra”, reprezentując szerokie grono kibiców Opolskiego Klubu Sportowego “Odra”, pragnie wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją jaka zaistniała podczas dyskusji na forum Rady Miasta nad uchwałą mająca zapewnić finansowanie przez Miasto Opole czołowych Opolskich klubów. Decyzję o zablokowaniu przyjęcia rzeczonej uchwały i to, jak powszechnie wiadomo nie z przesłanek merytorycznych, a politycznych, przyjmujemy jako atak wymierzony na szeroko pojęte środowisko sportowe w Opolu.

Okres zimowy, jest dla klubu sportowego “Odra”, okresem wytężonej pracy, planowania, kompletowania kadry i przygotowań do nadchodzącej, trudnej rundy wiosennej, która ma przynieść Odrze upragniony awans do II ligi. Deklarację walki o ten awans składali do tej pory jednomyślnie piłkarze, sztab szkoleniowy, włodarze klubu, władze miasta, sponsorzy i kibice. Okazuje się jednak, że gros przedstawicieli Rady Miasta, woli sabotować te przygotowania dla osiągnięcia partykularnych politycznych celów, niż wesprzeć starania środowisk skupionych wokół “Odry”.

Być może trzeba przypomnieć tym spośród członków Rady Miasta, którzy byli przeciwni przyjęcia rzeczonej uchwały, że klub nie znając kwoty wsparcia, ze strony miasta, na jaką może liczyć w 2016 roku, nie może zaplanować budżetu na ten rok. Oznacza to, iż niemożliwym będzie choćby kontraktowanie nowych zawodników, których tak pilnie potrzebujemy by móc z sukcesem walczyć o tak ważny awans. Nabiera to znaczenia szczególnego, jeśli przypomnimy także, że na podstawie przedmiotowej uchwały OKS “Odra” miała podpisać umowę o współpracy z miastem na lata 2016-2018 co pozwoliło by na spokojniejsze planowanie drugo-, a potem, miejmy nadzieję, pierwszoligowego bytu drużyny.

“Odra” Opole, od czasu odbudowy klubu w 2009 roku, jest klubem budowanym na solidnych fundamentach finansowych, na współpracy podmiotów publicznych oraz prywatnych i idąc tą drogą powoli rozwija się, walcząc o kolejne cele sportowe. Wokół klubu udaje się wytworzyć pozytywną atmosferę, a dotychczasowa współpraca z władzami miasta przebiegała wzorowo. Jednak niektórzy z Radnych, mimo deklaracji wspierania sportu, mimo wyborczych obietnic o sympatyzowaniu z Opolskimi klubami, mimo wielkich słów o konieczności współpracy Miasta Opola i klubów sportowych, próbują w imię politycznych korzyści, pogrzebać te lata starań i ciężkiej pracy. Ich destrukcyjne działania mogą zaszkodzić nie tylko sportowym celom jakie ma osiągać “Odra” Opole, ale także celom fundamentalnym – jak stabilność finansowa i budowa marki “Odry” i szerzej, czołowych klubów sportowych, jako wspólnego dobra Opolan. Nigdy na realizację takich działań się nie zgodzimy!

Na koniec chcemy przypomnieć, że nasz klub, to jedna z najbardziej znanych i najlepiej rozpoznawanych marek związanych z naszym miastem i wielki atut promocyjny Opola, leży więc w interesie władz miasta, aby o te markę dbać, rozwijać ją i wspierać nie tylko z uwagi na licznych Opolskich kibiców piłki nożnej, ale w ogóle w interesie miasta i jego mieszkańców. Zaufali oni Państwu Radnym – Krzysztofowi Dryndzie, Irenie Dzwonkowskiej, Marcinowi Gambcowi, Tomaszowi Kaliszanowi, Jolancie Kaweckiej, Barbarze Koc-Ogonowskiej, Zbigniewowi Kubalańcy, Annie Łęgowik, Piotrowi Mielec, Przemysławowi Pospieszyńskiemu i Justynie Soppie – wierząc że po latach marazmu nękającego Opole, możecie Państwo doprowadzić do rozwoju miasta – jako stolicy regionu i istotnego ośrodka miejskiego w kraju – jakiego ono potrzebuje i na który zasługują jego mieszkańcy. Możecie być też Państwo pewni, że kontynuując taką politykę, zapadniecie w pamięć mieszkańców Opola, a zwłaszcza licznych kibiców sportowych, jako ludzie którzy osobiste interesy postawili ponad dobrem Miasta, a wybrani zostaliście aby służyć miastu, a nie własnym interesom! Uwagi te skierować należy także do tych członków Rady Miasta, którzy od głosu się wstrzymali, w tak palącej sprawie nie ma miejsce na umywanie rąk, a wstrzymacie się od głosu, jest de facto głosem przeciwko.

Wierząc, że sytuację można szybko naprawić przesyłamy należne wyrazy szacunku w imieniu kibiców “Odry” Opole.

Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole
“Jedna Odra”

Źródło: Jedna Odra

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv