Published on 24 marca, 2014 | by admin

Lechia zostanie ukarana po meczu w Poznaniu?

Podczas sobotniego meczu Lecha z Lechią Gdańsk, w sektorze gości odpalone zostały środki pirotechniczne, co spowodowało kilkuminutowe przerwanie spotkanie. Sankcje wobec klubu i kibiców zapowiedział doradca Zarządu Ekstraklasy S.A.

Jesteśmy przeciwni wszelkim zachowaniom niezgodnym z zasadami obowiązującymi na stadionach Ekstraklasy – powiedział dr Seweryn Dmowski, doradca Zarządu Ekstraklasy S.A. po zakończeniu meczu Kolejorza z Lechią.

Mecz jest dla nas świętością i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jego przerwania. W środę odbędzie się posiedzenie Komisji Ligi, na którym zapadną decyzję o karach dyscyplinarnych. Mamy nadzieję, że Klub pociągnie do indywidualnej odpowiedzialności bezpośrednich sprawców tych zdarzeń.

Jednocześnie należy się liczyć z możliwością orzeczenia wobec kibiców Lechii długoterminowego zakazu wyjazdów. Szczególnie smutny jest dla nas fakt, że ponownie w tym sezonie użyto sektorówki w celu utrudnienia identyfikacji osób popełniających przestępstwo, bo tym jest zgodnie z polskim prawem odpalenie rac podczas imprezy masowej – dodał Dmowski.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv