Aktualności

Published on 2 grudnia, 2015 | by admin

Lech pomoże Polakom na Kresach.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie “Kresy” i Instytut Taylora organizują wspólną akcję dla naszych rodaków na Kresach.

Podczas wszystkich grudniowych meczów, które Kolejorz rozegra na INEA Stadionie, trwać będzie zbiórka darów dla kresowiaków, a klub przekaże dla najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia sprzęt sportowy o wartości niespełna 8 tysięcy euro.

– Wielu naszych kibiców od lat wspiera rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Ci nie raz odwiedzali na ich zaproszenie Wielkopolskę, a latem byli również na INEA Stadionie – mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Kolejorza. – U progu akcji ECA “90 minutes for hope” zapowiedzieliśmy, że wraz z SKLP znajdziemy fundację, z którą zrealizujemy plan pomocy dla potrzebujących i przekażemy na ten cel 1 euro z każdego biletu na mecz Lech – Belenenses. Mamy nadzieję, że dzięki temu święta dla Polaków mieszkających na Kresach będą piękniejsze, a najmłodsi jeszcze chętniej będą spędzali czas wolny w ruchu i poprzez aktywny tryb życia dbali o swoje zdrowie.

Do Polaków mieszkających na terenach Litwy, Białorusi i Ukrainy trafią piłki, koszulki, spodenki czy torby sportowe, ale również m.in. zimowe kurtki. – Zbliżająca się, najchłodniejsza pora roku, zwłaszcza na wschodzie jest bardzo dokuczliwa. Regularnie otrzymujemy sygnały od naszych rodaków, by wesprzeć ich właśnie w pozyskaniu ciepłych ubrań – przyznał Karol Chudoba, prezes stowarzyszenia Kresy, które będzie odpowiedzialne za dostarczenie darów.

Potrzeba jednak nie tylko ciepłych ubrań. Kibice apelują o przynoszenie środków czystości, a także artykułów spożywczych o długim terminie przydatności, takich jak mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, puszki, konserwy i słodycze. Punkty zbiórki będą ulokowane przed INEA Stadionem i zostaną wyraźnie oznaczone informacją o rodzaju darów zbieranych w danym miejscu.

źródło: lechpoznan.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv