Aktualności

Published on 20 stycznia, 2015 | by admin

Krzyże i trumny na stadionie Zawiszy.

Przed dzisiejszym sparingiem Zawiszy z Chojniczanką, na obiekcie bydgoskiego klubu znaleziono kilkanaście krzyży i trumien.

O sprawie na Twitterze poinformował syn właściciela bydgoskiego klubu Kajetan Osuch. Na stadionie Zawiszy powieszony został także transparent skierowany do piłkarzy i Radosława Osucha.

To kolejna odsłona bydgoskiej wojenki, która swój początek ma w listopadzie 2013 roku, gdy w czasie meczu Zawisza – Widzew Łódź na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka doszło do zamieszek i interwencji policji. Kibice niebiesko-czarnych czuli się pokrzywdzeni interwencją służb, natomiast Radosław Osuch jej nie potępił i zapowiedział wyplenienie stadionowych chuliganów ze swojego stadionu, co nie spodobało się środowisku kibicowskiego.

W grudniu 2013 podczas spotkania z Lechem Poznań część trybun Zawiszy wystąpiła przeciwko Osuchowi. „Osuch pedał, co się sprzedał”, „Osuch! Co? Ty zdrajco!”, „Osuch! Co? Ty k***”!”, „Kto nie skacze, ten z Osuchem” i „Osuch ty cw***, sprzedamy cię do burdelu!” – skandowali kibice Zawiszy.

Trzy dni po tym meczu piłkarze Zawisze opublikowali oświadczenie, w którym wstawili się za Osuchem. „Nie jesteśmy w stanie rozegrać kolejnego meczu na wysokim poziomie T-Mobile Ekstraklasy, słysząc z trybuny B tylko bluzgi i wulgaryzmy pod adresem właściciela i pracowników klubu (…) Chcielibyśmy przeprosin dla właściciela i pracowników klubu (…) Informujemy, że w przypadku odejścia z klubu właściciela Radosława Osucha, my również opuścimy Zawiszę Bydgoszcz razem z nim” – napisali zawodnicy.

Po tym komunikacie fani Zawiszy „na wojennej ścieżce” są także z piłkarzami bydgoskiego klubu.

źródło: sportowefakty.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv